Рецепт маринованих огірків
Опис
Хто ж не любить хрумкі мариновані огірочки? Як гарно поласувати ними взимку! І до гарніру, і до салату чи вінегрету, і просто так! Навіть не знаю, що ми любимо найбільше: мариновані помідори чи огірочки.
Тож доки буяє літо та на городах достигають хрумкі, зелененькі огірочки, варто знайти трохи часу, щоби зробити мариновані огірки на зиму!
Я наведу рецепт маринованих огірків у двох варіантах: для великої та маленької банки.
Інгредієнти:
Щоб зробити консервовані огірки, потрібно взяти на 3 літрову банку:
- 100 г солі;
- 1 столова ложка цукру;
- 6 столових ложок оцту (9%);
- Голівка часнику;
- Парасольки кропу, свіжі або сушені - 5-6 шт.;
- Листя хрону 2-3 шт.;
- За бажанням - листя чорної смородині, вишні - по 3-5 шт.
Якщо хочете консервувати огірочки у слоїках поменше, ось перерахунок.
Рецепт маринованих огірків на 1 літрову банку:
- 30 г солі (столова ложка з гіркою);
- 1/3 столової ложки цукру;
- 2 столові ложки оцту;
- 3-4 зубка часнику;
- 1 лист хрону;
- 2-3 парасольки кропу.
Кріп та хрон - необхідні інгредієнти для маринування огірків та помідорів. Кріп надає огірочкам чудового аромату, а хрон допомагає зробити їх хрумкими. Якщо ж бажаєте ще більш вишуканого та запашного маринаду, можна покласти до слоїку по кілька листочків вишні та чорної смородини.
Інструкція:
Отже, огірки добре миємо, дивимося, щоб не потрапив попсований, бо ми ж не хочемо, аби через одненький огірок наша консервація вибухнула. Хвостики та кінчики огірків можна зрізати, кажуть, що вони тоді швидше та краще маринуються.
Часник очищуємо від лушпиння та миємо. Великі зубки можна порізати на кілька шматочків.
Зелень також гарно миємо, струшуємо. Листя хрону ріжемо смужками 2 см десь завширшки. Кріп можна порізати на кілька частин, бо парасолі дуже довгі. А вишневі та смородинові листочки кладемо цілими.
Слоїки для консервування мають бути чистими та стерильними. Я ретельно мию банки із содою у теплій воді, тоді ставлю до кожного слоїка металеву ложку та потроху, аби банки не луснули, наливаю окропу. Накриваю прокип’яченими кришками на хвильку, тоді обережно зливаю воду так, щоби сполоснути окропом усі стінки та вінця слоїку зсередини. А моя мама стерилізує банки у духовці.
Складаємо на дно чистого слоїку половину підготованої зелені та часнику. Тоді щільно складаємо огірки. Зверху на огірки викладемо решту зелені та часнику.
Заливаємо окропом - скільки вміститься до банки.
Накриваємо кришкою, а тоді - рушником чи чимось теплим, кофтою чи рядниною. І залишаємо хвилин на 20-30, доки банка вихолоне настільки, що її можна буде взяти до рук і не попектися.Зливаємо воду до каструлі - зручно накрити слоїк спеціальною кришкою із дірочками. Доводимо воду до кипіння та знов заливаємо огірки й залишаємо на 20 хвилин.
Далі зливаємо воду удруге та знов ставимо на вогонь. Але цього разу вже час додати сіль та цукор. Коли розсол закипить, додаємо оцет та за хвилину знімаємо з вогню. Заливаємо огірки розсолом та швидко закручуємо. Зручно використовувати для маринування огірків слоїки із кришками, що загвинчуються. Втім, підійдуть і такі, що закривають ключем.
Перевірте, чи щільно закритий слоїк, нахиливши його над мийкою. Якщо все гаразд, ставимо банки догори дригом та щільно накриваємо теплим одягом чи ковдрою. Залишаємо на добу чи до вистигання. Тоді мариновані огірки можна прибрати на зберігання до комори чи до льоху. Дуже смачно буде взимку відкрити слоїк із смачними маринованими огірочками та похрумтіти під смажену картопельку!