Компот ягідно-фруктовий
Опис
Знаєте, який найсмачніший компот? Той, де є всього потроху: різноманітних ягід та фруктів!
Впало кілька яблучок в саду, пару абрикосів, а на кущі достигла пригорща порічок? Саме те, що треба для чудового літнього компоту зі свіжих ягід та фруктів! Навіть якщо у фруктів прим’яті бочки та просто так їх не з’їси - для компоту вони якраз підійдуть. Але зіпсовані чи гнилі фрукти викидайте на компостну купу.
Нема нічого краще за келих домашнього компоту спекотної днини. Цей натруальний напій до вподоби і діткам, і дорослим. Тож досить купувати солодку газовану воду чи соки в пакетиках! Зараз я розповім Вам, як зварити смачний та корисний напій з усього розмаїття дарунків сонячного Літа!
Інгредієнти:
На 3 л води:
- Яблука - 3-5 шт.;
- Персики чи нектарини - 2-3 шт.;
- Абрикоси - 5-7 шт.;
- Жменя вишень, полунниці, малини, порічк різного кольору;
- Чорниці;
- Цукор - за смаком, 4-5 ст.л.
Набір та співввідношення ягід та фруктів для компоту - довільне! Ви можете як завгодно комбінувати їх. Головне, не шкодуйте фруктів та ягідок:) Тоді компот вийде справді смачним!
Яблуко дає приємний аромат та кислинку; персики та абрикоси надають напою оксамитності; вишні та червоні ягоди - гарного насиченого кольору та смаку.
Кількість цукру підбирайте за своїм смаком та залеєжно від того, наскільки солодкі чи кислі ягоди та фрукти.
Воду беріть чисту, краще фільтровану, або чи з джерела або колоджязя, якщо є така можливість.
Варити компот треба у емальованому посуді чи з неіржавіючої сталі, бо в алюмінієвій ягідний сік буде окислюватися.
Інструкція:
Отже, ставимо у каструлі воду, хай закипає. А тим часом миємо та ретельно очищуємо фрукти та ягоди. Яблука - від сердевини (шкірку можна не зчищати), абрикоси, сливи, персики та вишні - від кісточок, порічки та полуниці - від хвостиків. Як вода закипить, висипаємо до каструлі ягоди та нарізані невеличкими шматочками фрукти, додаємо цукор та варимо близько 7 хвилин.
Як компот трохи покипить та набуде насиченого кольору, вимикайте плиту. Переварювати не варто, щоби у напої збереглося більше вітамінів.
Як хочете закатати компот на зиму - саме час розлити його гарячим по стерильних скляних пляшках із кришками, що загвинчуються.
Якщо збираєтеся пити компот просто зараз - хай трохи настоїться та вихолоне, тоді він стане ще смачнішим.
Наливайте смачний компот зі свіжих ягід та фруктів у прозорі філіжанки та насолоджуйтесть! А якщо подати до компоту ще й шматочок яблучного чи вишневого пирога... це взагалі смакота!
До речі якщо фруктів та ягід багато, можна заморозити їх на зиму, просто наборами-асорті для компоту - потроху всього, та взимку варити смачні, майже як літні компоти. І тоді Ви зможете смакувати напої з ароматом Літа без усілякого закручування!