Чай із м’ятою
Опис
Ми з Вами вже пробували запашні, смачні та корисні чаї з чабрецем та липою, а нині пропоную заварити чудовий літній чай із м'ятою, духмяний та приємний на смак!
Головна властивість чаю з м’ятою - його заспокійливий вплив. Якщо Ви бажаєте гарно відпочити після насиченого дня, заспокоїти нерви та налаштуватися на хороший сон - заваріть собі увечері горнятко м’ятного чаю! А якщо Вам не до вподоби смак чи запах м’яти (таке буває), то візьміть замість неї мелісу. Це теж дуже корисна травичка із чудовим ароматом, що заспокійливо впливає наорганізм, а до ого ж корисна для серця.
Інгредієнти:
- дрібка чорного чи зеленого чаю;
- 2-3 сушені листочки м’яти;
- цукор чи мед за смаком.
на 200 мл окропу
Інструкція:
Насипаємо до філіжанки щіпку чорного чаю, додаємо цукор. А якщо хочете підсолодити чай медом, тоді зачекайте - мед слід додавати пізніше, коли чай вже настоїться та трохи охолоне. До окропу мед класти не варто, то не є корисно. А ось у напій такої температури, що вже можна пити, вже можна покласти ложечку меду та розмішати.
Заливаємо чай окропом, додаємо м’яту, свіжу або сушену. Накриваємо блюдцем і хай настоїться 3-5 хвилин.
Запашний чай із м’ятою готовий! Бажаєте пити цей чудовий напій не лиш влітку? Тоді засушіть м’яту на зиму. Це просто: нарвіть та гарно вимийте м’яту, тоді розстеліть десь на рушнику чи на фільтровальному папері у холодочку, де не потрапляють прямі сонячні промені та повіває легкий вітерець. За 2-3 дні, в залежності від погоди, можна буде перекласти сушене листя до полотняних, паперових мішечків або ж скляної чи керамічної тари для зберігання. Якщо тримати сушені травки у сухому темному місці, вони можуть зберігатися цілий рік - до наступного літа, коли можна буде поповнити запаси сушених трав на наступний рік.