Контент

Львівський сирник з вишнею

Порцій: 10-12  
Калорійність: ккал  
Час приготування: підготовка 30 хвилин, випікання 1-1,5 години

Опис

Найкращий, найсмачніший та найцікавіший десерт із сиру - безперечно, Львівський Сирник! На базі класичного рецепту можна вигадати безліч нових варіацій цієї чудової страви, якщо додавати до сирної маси різні інгредієнти: шоколад, ягоди, сухофрукти.

львівський сирник з вишнями

Нині пропоную вам спробувати гарний рецепт із цього смачного розмаїття - Львівський сирник з вишнями! Влітку можна готувати його зі свіжими вишеньками, а взимку - із замороженими чи в’яленими.

сирник з вишнями

Окрім вишень, можна додавати до сиру чорниці чи родзинки.

інгредієнти для сирника з вишнями

Інгредієнти:

Я подаю інгредієнти на великий сирник у формі 30х10 см. За бажання ви можете спекти невеличкий, зменшивши кількість продуктів удвічі та використовуючи форму 17х10 см.

  • 1 кг жирного домашнього сиру;
  • 6 середніх яєць;
  • 300 г цукру;
  • 200 г вершкового масла;
  • 4 відварені картоплини;
  • 2 чайні ложки розпушувачу;
  • Велика щіпка солі;
  • Пакетик ванільного цукру (або на кінчику ложки ванілін);
  • Цитринова цедра;
  • Склянка вишень без кісточок.

Для шоколадної глазурі:

  • 100 г чорного чи молочного шоколаду;
  • 2-3 столові ложки вершкового масла або молока.

Інструкція:

У рецепті Львівського сирника від Дарії Цвек я докладно пояснювала, які інгредієнти треба брати, щоб сирник вийшов справді чудовим. Ви ж пам’ятаєте, так? Найсвіжиший та найкращий домашній сир із високим відсотком жирності; якісне вершкове масло; кількість цукру можна регулювати згідно до смаку сиру та ягід (якщо вишня та сир кислуваті - цукру за рецептом, якщо солодкі - трохи менше).

Цитрину треба вимити зі щіточкою у гарячій воді та заздалегілдь залити окропом на 5 хвилин, аби усунути гіркуватий присмак цедри.

Вишні, якщо свіжі, очистити від кісточок та покласти до сита, щоб стік сік. Заморожені чи в’ялені можна додавати до сирної маси одразу.

Картоплю очищуємо та відварюємо до готовності, даємо вихолонути.

А масло дістаємо з холодильника - хай, навпаки, нагріється.

Ось тепер можна готувати сирник!

Холодну картоплю разом із сиром прокручуємо крізь м’ясорубку, краще двічі. Можна змолоти блендером.

Віокремлюємо жовтки від білків та по одній штучці додаємо жовтки до сирної маси, гарно розтираємо.

додаємо жовтки до сирної маси

Всипаємо цукор.

додаємо цукор

Кладемо розм’якшене за кімнатної температури вершкове масло та знов розтираємо.

додаємо вершкове масло

Додаємо розпушувач та ванілін, перемішуємо. Натираємо на дрібній тертці цедру з лимона та додаємо до сиру. Обкачуємо вишні у борошні, додаємо до сиру та перемішуємо.

додаємо вишні

В окремому посуді збиваємо міксером білки із дрібкою солі (поступово збільшуючи швидкість, упродовж 5 хвилин, до густої білої піни та «м’яких піків»). Обережно вмішуємо по частинах, за 3-4 рази, збиті білки до сирної маси.

збиваємо білки та додаємо до сиру

Викладаємо сирну масу до прямокутної форми 30х10 см, вистелену проолієним пергаментом.

викладаємо сирну масу до форми

Випікаємо вишневий сирник на середній полиці духовки при 170С упродовж 1-1,5 години. Готовий сирник ущільниться, не буде рідким всередині та матиме золотисто-брунатну скоринку зверху. На дно духовки бажано поставити ємність з ваодою, аби сирнгик не пригорів знизу.

Гарячому сирнику даємо повністю охолонути у формі, бо якщо діставати зразу, він розвалиться. Коли сирник вихолоне, накриємо форму тацею та перевернемо. Сирник опиниться на таці, тоді можна обережно зняти папір.

Для глазурі розтоплюємо шматочки шоколаду на водяній бані. Густину глазурі регулюємо додаванням молока чи масла.

поливаємо глазур’ю сирник

Поливаємо глазур’ю сирник та ставимо до холодильника на 1-2 години, можна на ніч.

ставимо сирник до холодильника

Сирні десерти, в тому числі й Львіський сирник із вишнею, найкраще смакують в охолодженому вигляді, а ще тоді сирник легше акуратно нарізати скибочками.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Додати коментар ↓

  1. Доброго дня Юльєтта! у мене слюнки до підлоги, який гарний та апетитний сирник, та ще й з вишнями. Дуже хочу приготувати, але виникло запитання))) як ви вважаєте, чи можна використати заморожену вишню чи у власному соці (ще баночка залишилась)?

    • Доброго дня, Ірино! 🙂
      Дякую за гарні слова)) Дуже рада, що Вам сподобався Львівський сирник!
      Гадаю, що цілком можливо, тільки заморожену вишню треба попередньо розморозити та відтиснути сік - наприкладж, поклавши вишню до сита. Консервовану так само - викласти у друшляк та віджати, щоб не було надлишку соку.
      Вдалого Вам сирника! Чекаю на Ваші враження, можна навіть із фотоо - є можливість прикріплювати світлини до коментарів. 🙂

  2. Юльєтта, вітаю Вас! Я з обіцяним фотозвітом Львівського сирника, який готувала до приїзду сина, невістки та онуків... Сирник їм дуже сподобався, шкода що готувала з половини інгредієнтів, можна було сміло готувати з 1 кг сиру... Дуже смачний сирник вийшов, трохи незвичний, такий пухкий і при нарізці трішечки крошився... Спеціально знайшла свою книгу Дарії Цвек (1986 року), там є сирник з картоплею, але готується трішечки по інакшому))) Зверху змастила сирник розтопленим шоколадом, а в середину добавила вишню у власному соці та родзинки... Тепер треба дочекатися свіжої вишеньки та обов"язково спекти цей чудовий десерт ще раз! Готуючи сирник знімала весь процес поетапно, гадаю ви не будете проти, якщо я поділюся цим рецептом зі своїми читачами, звісно, згадуючи про Вас? До речі, у мене також є можливість прикріплювати фото, тому майте на увазі, буду тільки рада! Величезне спасибі за те, що надихнули корінну Львів"янку на приготування такого смачного десерту, котрим можна почастувати у любій Львівській кав"ярні! До зустрічі, Ірина

    • Доброго дня, Ірино! 🙂
      Який гарний Львівський Сирник у Вас вийшов! Дякую за чудове фото! Виглядає святково: і серветкам мереживна, і навіть квіточки посеред зими:)
      І чашечки з кавою, просто як у Львівській кав'ярні:) До речі, а чи доводилось Вам бувати у Cat Cafe? Ми нещодавно були вперше у Львові, закохалися в це файне місто з першого погляду та першого кроку його бруківками, і одне з найчудовіших місць, де побували, - це кафе, де живуть коти. І там також подають Львівський сирник. 🙂
      Надзвичайно потішило те, що рецепт на моєму сайтику надихнув корінну Львів'янку приготувати Львыський сирник! Це ж просто чудово!

      Звісно я не проти, а дуже навіть за, щоби Ви ділилися зі своїми читачами! Сподіваюся, Ви також дозволите мені публікувати своє покрокове виконання Ваших рецептів із посиланням на оригінал? 🙂

      Львівський сирник смачний не лише з вишнею - я пробувала із шматочками шоколаду, з чорницею, з цукатами... Кожного разу виходить новий варіант, по-своєму цікавий!

  3. Юльєтта, доброго дня! Дуже рада, що вам сподобався мій сирник, він справді дуже смачний))) У мене дуже люблять страви з сиром, різні запіканки, сирники, налисники, тому готую їх досить часто... Обов"язково спробую сирник з чорницями, цей рецепт мене просто заінтригував...
    Юльєтта, у кафе Cat Cafe ми не були (у чоловіка алергія на жаль), але чула про нього і навіть знаю де це кафе розташоване, може колись буде нагода, то обов"язково туди завітаю... Чудово, що ви були у Львові і моє рідне місто Вам сподобалося, для мене воно найкраще на всій Землі!!!
    Звісно, Ви можете використовувати мої рецепти, вони всі мною власноруч приготовлені і продегустовані чоловіком, ріднею та друзями, так що 100 процентів вийдуть і у Вас! Успіхів Вам, Юльєтта, чекаю нових коментарів, фотографій, а головне спілкування!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів