Львівський сирник: найсмачніша страва з сиру!
Опис
Найсмачніший десерт із сиру, краший за всі запіканки та чізкейки, що мені доводилося пробувати; славнозвісна страва багатьох львівських кав’ярень - усе це Львіський Сирник! Це дійсно найніжніший, найчудовіший десерт, який до вподоби навіть тим, хто не полюбляє сир. Діти та дорослі їдять сирник із задоволенням, навіть якщо запіканки їм не до вподоби. Є багато варіацій рецепту, але найкращий Львівський Сирник - за рецептом Дарії Цвек, видатної української кулінарки. Пропоную і Вам спробувати цю чудову страву! Готувати сирник трохи складніше, ніж звичайну запіканку, але він того вартий.
Львівський сирник зазвичай випікають у довгій прямокутній формі для хлібу. Спочатку я готувала у маленькій формі 17х10 см, але сирник виявився такий смачнющий, що надалі я стала використовувати форму 30х10 см:)
Тому кількість інгредієнтів наведена у двох варіантах: для великої та для маленької форми.
Інгредієнти:
- 800 г сиру (500 г);
- 4 великих або 5 невеличких яєць (3);
- 200-225 г цукру (150 г);
- 150 г вершкового масла (100 г);
- 3-4 відварені картоплини (2);
- 1,5 чайної ложки розпушувачу (1 ч.л.);
- ¼ чайної ложки солі (дрібка солі);
- Ванилін на кінчику ложечки;
- Цедра лимону;
- 100 г родзинок, або вишні, кураги чи журавлини.
Для глазурі:
- 2 столові ложки порошку какао;
- 2 столові ложки цукру;
- 5 столових ложок вершків;
- 2 столові ложки молока;
- 50 г вершкового масла.
Звертаю Вашу увагу: для смачного сирника потрібен свіжий, жирний домашній сир, що вищий у ньому відсоток жирності, то смачніше буде. Вершкове масло також беріть якісне, не спред, а саме масло. Кількість цукру можно регулювати, згідно смаку сиру: якщо сир кислуватий, то цукру можна трохи більше; якщо ні, то трохи менше.
Особливість рецепту Львівського сирника Дарії Цвек - у тому, що замість борошна, манки чи крохмалю, які зазвичай додають до сирної маси, тут додається картопля. Картопля містить крохмаль, який робить випічку більш пухкою та ніжною. Її треба очистити та відварити до готовності, воду зразу ж злити - хай картопля вистигне, не вбираючи зайву вологу.
Інструкція:
Тим часом дістанемо з холодильника масло та яйця, щоби продукти набули кімнатної температури. Сухофрукти промиваємо та заливаємо гарячою кип’яченою водою. Лимон також запарюємо, а потім гарно миємо зі щіточкою у гарячій воді.
Далі картоплю треба пропустити через м’ясорубку разом із сиром - хоча б один раз, а краще двічі.
Жовтки відділяємо від білків. По одному додаємо жовтки до сирної маси та розтираємо.
Додаємо цукор та м’яке вершкове масло і знов розтираємо ложкою.
Додаємо розпушувач та ванилін, перемішуємо.
Додаємо натерту з лимона цедру (тільки жовтий, тонкий верхній шар, білий терти не треба, бо він гіркий), та сухофрукти, віджимаючи від зайвої вологи, та знов перемішуємо.
Збиваємо яєчні білки із дрібкою солі у стійку пишну піну (упродовж 4-5 хвилин, поступово збільшуючи швидкість міксера).
За 3-4 рази обережно вмішуємо збиті білки до сирної маси.
Форму вистеляємо пергаментом, що змащений олією. Викладаємо сирну масу.
Випікаємо Львівський Сирник за температури 160-170С на середній поличці духовки. На її них краше поставити форму чи пательню з водою, аби сирник не пригорів знизу. Час випікання становить від 45 до 1 години 10-15 хвилин, в залежності від розміру форми та особливостей Вашої духовки. Готовий сирник має рум’яну скоринку, до шпажки не пристає сир. Та не поспішайте виймати сирник із форми: хай повністю охолоне у ній, бо як поспішити, ніжний сирник розвалиться.
Ось коли він остаточно вистигне, тоді накриваємо форму тацею та перевертаємо, знімаємо її з сирника, а тоді обережно знімаємо папір. Час готувати шоколадну глазур - неодмінний атрибут цього смачного десерту.
Змішуємо у каструльці какао та цукор, додаємо вершки та нарізане шматочками масло. Нагріваємо на невеличкому вогні до розчинення масла та цукру. Тоді додаємо трохи молока, доводимо до кипіння та знімаємо з вогню. Виходить гладенька, лискуча шоколадна глазур. Але поки що вона надто гаряча та рідка. Тому залишаємо її до вистигання за кімнатної температури, а тоді ще ставимо на півгодини до холодильника.
Є простіший варіант глазурі - розтопити на водяній бані 50-80 г шоколаду із 2-3 столовими ложками вершкового масла чи молока.
Поливаємо сирник глазур’ю та прикрашаємо ягідками, свіжими чи в’яленими, можна й замороженими.
Ще трохи терпіння - Львівський Сирник буде смачнішим, якщо йому дати настоятися хоча б пару годин, а ще краще - поставити на ніч до холодильника.
У охолодженому вигляді він, як і більшість сирних десертів та чізкейків, смакує найкраще!