Львівський сирник із чорницею
Опис
До Вашої уваги, шановні читачі сайту Рецепти Українською, - ще один варіант чудового десерту за рецептом Дарії Цвек – Львівскьий сирник із чорницею!
Цей рецепт – один з моїх улюблених; взагалі, Львівський сирник – то найсмачніша страва з сиру, яка мені відома. А цей рецепт – найкращий, бо сирник виходить напрочуд смачний та ніжний. Я готувала його у декількох варіаціях: із вишнями свіжими та в’яленими; із родзинками та лимонною цедрою, із шматочками шоколаду.
Базовий рецепт сирної маси залишається незмінним, а додавати можна різні ягоди, сухофрукти тощо. І кожного разу виходить по-своєму смачно!
Інгредієнти:
Наведені інгредієнти для форми 30х10 см та у дужках для меншої 17х10 см. Але раджу робити повну порцію:)
- 800 г свіжого, жирного домашнього сиру (500 г);
- 4 великих або 5 невеликих яєць (3);
- 200-225 г цукру (150 г);
- 150 г вершкового масла (100 г);
- 3-4 відварені картоплини (2);
- 1,5 чайної ложки розпушувачу (1 ч.л.);
- ¼ чайної ложки солі (дрібка );
- Ванилін на кінчику ложечки;
- Цедра лимону;
- 2 столові ложки борошна чи крохмалю;
- Півсклянки-склянка чорниці, свіжої чи замороженої.
Для глазурі:
- 2 столові ложки порошку какао;
- 2 столові ложки цукру;
- 5 столових ложок вершків;
- 2 столові ложки молока;
- 50 г вершкового масла.
Або простіший варіант:
- 80 г шоколаду;
- 2-3 столові ложки молока або вершків
Інструкція:
Поки вариться картопля (в очищенному вигляді), дістанемо масло та яйця з холодильника, ай полежать за кімнатної температури. Лимон запарюмо у окропі. Ягоди миємо та обсушуємо (наприклад, у ситі).
Трохи охолоджуємо варену картоплю та прокручуємо її разом із сиром на м’ясорубці. Натираємо цедру з лимона та додаємо до сиру – лимонна цедра надає сирнику особливого аромату. Додаємо по одному жовтки та перемішуємо.
Всипаємо цукор та знов перемішуємо.
Яєчні білки збиваємо міксером із дрібкою солі до стійкої білосніжної піни (3-4 хвилини). Потроху вмішуємо цю піну до сирної маси.
Всипаємо обкачані в борошні чи крохмалі чорниці. Якщо ягоди заморожені, розморожувати не треба.
Вистеливши форму пергаментом, що змащений маслом, викладаємо туди сирну масу.
Випікаємо Львівський сирник у духовці за 160-170С. Час випікання триває від 45 хвилин до 1 години чи трохи більше, що залежить від розміру форми та від духовки. Сирник готовий, коли він вже не рідкий у середині та золотистий зверху.
Хай сирник майже повністю вистигне у формі, бо коли він теплий, то дуже ніжний і може розвалитися. Тоді накриваємо форму тацею чи дощечкою, перевертаємо, знімаємо форму та пергамент. Сирник поливаємо шоколадом, розтопленим із молоком на водяній бані, або глазур’ю.
Для її приготування треба розтопити у каструльці всі інгредієнти, а тоді додати молоко.
Прикрашаємо сирник ягодами.
Найкраще Львіський сирник смакує в охолодженому вигляді, тому перед тим, як нарізати та дегустувати цей файний десерт, дайте йому постояти хоча б 2 години у холодильнику.