Контент

Смачні сирники. Рецепт приготування

Порцій: 5  
Калорійність: ккал  
Час приготування: 25 хвилин

Опис

Свої перші сирники я спробувала приготувати у 12 років. Мама та бабуся пішли до крамнички, а я вирішила зробити їм сюрприз:) Взяла сир, яйця, борошно... як там мама робить? Змішала усе це, не маючи зеленого уявлення щодо пропорцій, налила на пательню олії та заходилась ліпити. А воно не ліпиться!!! Сирники уперто не хотіли ставати кругленькими, акуратними, як у мами. Натомість вийшла сирна маса, що розсипалася навсібіч. Я бухнула оте все на пательню, зліпила як змогла великий сирник хз усього сиру, та й засмажила...

смачні сирники на сковороді

А щоб гарніше було, зробила шоколадну глазур з какао та полила зверху. Щоправда, глазур вийшла рідка,як вода, бо я не знала, скільки треба молока, а скілки цукру та какао. Тож я накришила туди білого хлібу для загущення, тільки про це нікому не кажіть, гаразд?.. Ось такі були мої перші сирники! Мама та бабуся не сварилися, а докладно розповіли та показали мені простий рецепт, як приготувати сирники! Тож тепер вони в мене виходять кругленькі, гарненькі та смачні!

смачні сирники

Нині я й Вам хочу розповісти рецепт сирників на сковороді. Хочете дізнатися, яек готувати сирнички, щоби вони не розвалювалися? Читайте, ділюся секретами приготування сирників!

сирники

інгредієнти для приготування сирників

Інгредієнти:

  • 250 г сиру;
  • 1 середнє яйце;
  • 2-3 столових ложки цукру;
  • Дрібка солі;
  • 2-3 столових ложки борошна в тісто+ десь півсклянки на обвалювання;
  • Олія для смаження;
  • За смаком - родзинки, шоколад, ягоди чи шматочки фруктів.

Це базовий рецепт сирників; додаючи різні інгредієнти, Ви можете робити кожного разу новий десерт - сирники з чорницею чи маком; з бананом чи з шоколадом, з родзинками та з полуницями...

Інструкція:

Отже, беремо домашній сир, можна і з крамниці, але я вважаю, що на ринку сир смачніший. Головне, аби продавець був перевірений, а сир - свіжий. Додаємо яйце та цукор, солимо та гарно вимішуємо, розминаючи грудки, якщо вони є.

розминаємо сир з яйцем та цукром

Далі додаємо борошно. Ось перший секрет - багато сипати не варто, бо тоді сирники вийдуть занадто тістяні. А нам треба ніжні, щоб танули у роті. Тому 2-3 столові ложки борошна на 250 г сиру цілком достатньо; ця кількість може трішки змінюватися, бо сир буває різний: більш сухий (тоді бороошна менше) чи вологий (тоді, відповідно, більше). Знов вимішуємо сирну масу. На цьому етапі можна додати ягоди, мак, родзинки чи сухофрукти.

потроху додаємо борошно

Щедро притрушуємо дощечку борошном та викладаємо сирну масу. Формуємо ковбаску та ріжемо її на кружальця близько 1,5 см завтовшки. Тепер другий секрет: щоби сирники не розвалилися, треба гарно обваляти їх у борошні з усіх боків. Це ми й робимо, в той час як пательня із 1-1,5 столовими ложками олії розігрівається на вогні більш за середній.

формуємо сирники

На цьому етапі Ви можете зробити сирники з начинкою. Це робиться так: нарізаємо ковбаску на тонші кружальця, десь 0,5 см, на одне кладемо шматочок шоколаду, чи кружальце банану, чи чайну ложку густого джему, накриваємо другим синим кружальцем та гарно зліпляємо їх докупи,а потім обкачуємо у борошні. Можна й трохи інакше: взяти велику сирну лепішку, посередині покласти начинку, заліпити, скатати у кульку, а тоді притиснути. Головне, щоби начинка була не рідкою, а досить густою, тоді вона не тікатиме. До речі, якщо взяти для обкачування не пшеничне, а кукурудзяне борошно, то сирнички будуть жовтими, наче сонечка, а скоринка - хрусткішою! Також можна панірувати сирники у маці, у суміші насіння - кунжуту, соняшника та льону, у сухариках.

Далі - третій секрет! Щоб сирники були гарними, кругленькими, по тому, як обваляєте в борошні, накрийти кожен склянкою та покрутіть. Краєчки в сирника стануть рівненькими! А ще можна намалювати зворотнім боком ножа візерунок на сирнику у вигляді решіточки.

обваляємо сирники у борошні

Секрет номер чотири: сирники викладаємо на добряче розігріту, гарячу пательню. Тоді оте борошно, що ми їх в ньому обкачали, зразу схопиться й утворить гарну золоту скоринку, і сирник буде акуратний, цілий. А якщо гепнути їх на холодну чи недостатньо розігріту поверхню, тоді сирники прилипнуть і при спробі перевернути скоринка залишиться на пательні, а серединка розвалиться. Тож смажимо першу хвилину-дві, до золотистої скоринки, на вогні побільше; тоді зменшуємо та тримаємо ще пару хвилин на малому вогні, щоби сирники пропеклися усередині.

смажимо сирники

Далі знов збільшуємо вогонь та широкою лопаткою перевертаємо сирники на другий бік. Так само смажимо спочатку на вогні більше за середній, щоби отримати скоринку, а тоді трошечки досмажуємо на меншому.

смажимо сирники до скоринки

Готові сирники викладаємо на тарілку, яку можна застелити паперовою серверткою, щоб увібрала зайвий жир.

викладаємо на тарілку

Дуже смачно їсти сирники із сметаною - це мій улюблений варіант. Також можна з варенням чи медом.

смачні домашні сирники

Ось тепер і Вам відомо, як приготувати смачні сирники! А наступного разу я розповім, як робити смачні сирники в духовці, запечені в сметані. Тож завійтате до сайту незабаром, чекатиму!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(5 голосів, в середньому: 4.8 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів