Контент

Варення з глоду

Порцій: 1-1,2 л  
Калорійність: ккал  
Час приготування: 1 доба

Опис

Про користь глоду вже розповідалось у попередній статті, де я розказувала, як заморозити глід. Але ці ягідки можна не лише заморожувати й сушити, а ще й варити варення. Мені стало цікаво, яке ж воно, варення з глоду?
варення з глоду

Виявилося, що воно не дуже смачне. Але, може, це й на краще – адже багато глоду їсти не можна - тоді це, навпаки, шкідливо. Максимальна порція для дорослого – не більш ніж 150 г на добу. А варення з глоду багато не з’їси. Хіба що трошки з профілактичною метою. Мені набагато більше подобається варення з терену чи з кизилу, а ще вишневе – мабуть, тому, що вони не приторні, а кислуваті.

Отже, якщо ви назбирали глоду на схилах та узліссях, можна спробувати варення. А які ж гарні кущі глоду восени, рясно всіяні червоними ягідками - мов у намистах!

глід

кущ глоду

інгредієнти для варення з глоду

Інгредієнти:

  • 1 кг глоду;
  • 1 кг цукру;
  • 300 мл води;
  • ¼ чайної ложки лимонної кислоти;
  • Дрібка ваніліну.

Набір інгредієнтів для кожного в двох рецептів варення однаковий, а відрізняються вони способом приготування. У першому варіанті глід додається до цукрового сиропу, у другому ягоди засипають цукром, як зазвичай для варення (вишневого, полуничного, малинового тощо). Я вирішила протестувати обидва

В мене було 1,5 кг глоду, тож я розділила цю кількість навпіл. Для першої порції варення було взято у заявленій пропорції 1:1 –

  • 750 г глоду;
  • 750 г цукру;

А ось води я бухнула не 150, а всі 300 мл, бо забула:) Незважаючи на це, варення вийшло дуже солодким, тому довелося додати не ¼, а майже ½ чайної ложки лимонної кислоти. Тому для наступної порцій я взяла цукру менше: на 750 г глоду – 500 г цукру. Але все одно варення, як на мене, надто солодке. За другим рецептом воно вийшло густішим, бо менше води.

Інструкція:

Спочатку глід треба добре помити – потримати у мисці з водою, яку змінити пару разів, а тоді промити у друшяку. Далі розсипаємо ягоди на рушнику, щоби просохли.

Варіант №1.

Висипаємо цукор у воду та нагріваємо, час від часу помішуючи, до розчинення.

змішуємо цукор з водою

Як закипить, всипаємо глід.

доводимо сироп до кипіння додаємо ягоди до сиропу

Добре перемішуємо.

перемішуємо глід з сиропом

Знімаємо з вогню та хай настоюється 8-12 годин, зручно залишити на ніч. Потім ще раз довести до кипіння та проварити 20-25 хвилин на вогні менше за середній і розкласти по стерильних слойках.

залишаємо варення настоюватись

Закриваємо кришками, що загвинчуються, або щільними поліетиленовими. До вистигання тримаємо під ковдрою.

Варіант №2.

Вимитий глід засипаємо цукром. Але, оскільки ягоди не соковиті, то можна не чекати, доки вони пустять сік.

засипаємо глід цукром

Можна зразу додати воду та ставити на маленький вогник. По мірі того, як варення повільно нагріватиметься, цукор танутиме. Доводимо до кипіння, через 5 хвилин знімаємо з вогню та відставляємо на кілька годин, можна до завтра.

доводимо варення до кипіння

Проварюємо 2-3 рази та розфасовуємо по слоїках.

варення з ягід глоду
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(5 голосів, в середньому: 4.6 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів