Контент

Сушений базилік – чудова домашня приправа

Порцій: пучок  
Калорійність: ккал  
Час приготування: 1-2 доби

Опис

Ви купуєте приправи «10 овочів», «Мівіну» тощо? А давайте-но поки що відкладемо їх убік... та спробуємо приправити першу чи другу страву сушеним базиліком! Ви будете вражені та захоплені надзвичайними пахощами та смаком страви. І борщ, і суп, і печеня, і підливки набувають особливого смаку завдяки додаванню сушеного базиліку. Бувало так, що вариш суп нашвидкуруч, навіть без м’яса, бо його довго варити і якийсь він виходить прісний, а сипнеш дрібку сушених травок - і він заграє новими відтінками смаку, і вже ням-ням, смакота!

базилік фіолетовий

Фіолетовий базилік - одна з моїх улюблених пряних травок, подобається його незвичайний колір та приємний аромат. Звісно, це на любителя - наприклад, рукола, яку полюблює моя мама, меня подобається менше, а кінзу взагалі не люблю. А ось базилік та кріп - найулюбленіші. І у свіжому вигляді коладу їх до салатів та різноманітних страв, і у сушеному, і у замороженому. Втім, заморожувати краще кріп та шпінат, а от базилік не пробувала морозити - його, як і м'яту, краще сушити, тоді він зберігає увесь свій ароматичний букет. Буває ще зелений базилік - лимонний, в нього трохи інший запах, ніж у фіолетового.

Інгредієнти:

  • Пучок свіжого базиліку.

Інструкція:

Спочатку гарно миємо будь-яку зелень для засушування. Занурюємо до миски з холодною водою, тримаємо 3-5 хвилин, тоді промиваємо під краном, струшуємо, обсушуємо трохи на рушнику.

миємо базилік

Далі виберемо місце, де Вам зручно буде сущити трави - воно має бути сухе, затінене (без прямих сонячних променів), таке, де вітрець не здує та кіт не скине Ваші заготівлі:) На підвіконні в холодочку, чи на шафі. Застилаємо рушником чи гігроскопічним папером. Ріжемо базилік кухонними ножицями - краще листя окремо, а цурпалки-стебла окремо, бо вони цупкі та їх краще виловлювати з готових страв. А сухе листя можна буде просто розтерти та «посолити» ним.

як сушити базилік

Залишаємо сушитися на 1-2 доби, в залежності під погоди - в спеку сушитиметься швидше, у прохолодну погоду довше. Час від часу ворушимо травку, щоб рівномірно сушилася. Коли листя стане легким та сухим на дотик, досить. Тут важливо вловити момент - якщо травка буде волога (недосушена), то вона може попліснявіти підж час зберігання, якщо пересушити - стане надто ламкою та менш ароматною.

сушений базилік

Ось як побачите, що сушити досить, складаємо базилік до герметичного сухого слоїку чи коробки, підійде скляна чи з пластику, головне, щоб кришка щільно закривалася. Зберігаємо у сухому темному місці 1 рік, до наступного врожаю. Теперь і взимку Ваші страви будуть радувати пахощами літа!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів