Печиво горішки зі згущенкою
Опис
Ви теж пам’ятаєте з дитинства смачне домашнє печиво Горішки, яке пекла мама чи бабуся, а може, й Ви самі з братами або сестричками?
Смакота ці горішки, а як цікаво їх готувати! У Вас є форма для випікання горішків? То гайда до кухні:) Нещодавно ми ласували пісочними каштанчиками, а сьогодні у нас буде до чаю печиво горішки!
Звісно, такі горішки є у крамниці, але можу Вас запевнити - домашні набагато смачніші! Це небо і земля, як-то каже мій тато. Домашнє завжди смачніше, а особливо, якщо воно приготоване своїми руками. Вам із задоволенням допоможуть дітки - вони обожнюють як пекти горішки, так і їсти печиво!
Існують різні рецепти печива горішки - із різноманітних видів тіста: м’яке - немов бісквітне, розсипчате пісочне та хрустке, мов домашні вафлі. Я обрала другий вид - пісочне тісто на жовтках, бо вважаю, що горішки мають бути крихкими та розсипчастими.
Інгредієнти:
- 1 склянка цукру (200 г);
- 3 жовтки;
- 200 г вершкового масла;
- 3-4 столові ложки сметани;
- Дрібка солі;
- 2,5-3 склянки борошна (склянка 200 мл=130 г борошна, усього 325-390 г).
- 1 баночка іриски (вареного згущеного молока = 380 г);
- 100 г вершкового масла.
Інструкція:
Жовтки відділяємо від білків. Яєчні білки можна викосритати для омлету чи приготування безе, для котрого якраз треба 3 штуки (згодом поділюся рецептом).
Цукор розтираємо із жовтками.
Додаємо розм’якшене за кімнатної температури масло та знов розтираємо ложкою чи збиваємо міксером.
Додаємо сметану.
Перемішавши, просіюємо борошно (не усе зразу, а кількома порціями) та замішуємо тісто.
Воно має бути м’яке та приємне.
Перед розігріванням горішниці злегка змащуємо її внутрішні поверхні тонким шаром олії. Надалі змащувати не треба, бо тісто і так достатньо жирне завдяки маслу. Прогріваємо горішницю на вогні. Викладаємо у лунки невеличкі кульки з тіста - їх розмір підбирається щляхом експерименту. Приблизно трохи більші за вишню, але менші за волоський горіх.
Щільно закриваємо форму та печемо на середньому вогні з одного та з іншого боку, десь по 1-1,5 хвилини. Перша партія буде пектися трохи довше, потім горішниця гарно розігріється та час випікання зменшиться. Щоб перевірити, чи готове печиво, розкриваємо форму - половинки горішків мають стати золотистого кольору.
Витрушуємо їх до миски, щоб охололи, а тим часом випікаємо наступну порцію.
Найсмачніший крем для печива горішки - із вареного згущеного молока із вершковим маслом. Розм’якшене за кімнатної температури масло збиваємо міксером 1-2 хвилини, додаємо іриску та збиваємо разом ще пару хвилин, до отримання ніжного пишного крему.
Наповнюємо половинки горішків кремом.
Та накриваємо другими половинками. Також можна наповнювати горішки заварним кремом чи варенням.
Викладаємо горішки на тацю.
І притрушуємо через сито цукровою пудрою.
Запрошуємо родину на смачне чаювання!