Найсмачніша аджика з помідорів і перцю
Опис
Це найсмачніший рецепт аджики на зиму, який я пробувала. Ми їмо її ложками із усіма гарнірами: макаронами, картоплею, рисом та навіть просто із хлібом. Якщо є ця аджика, смачно навіть без м’яса! Хоча із відбивною чи котлеткою, звичайно, ще краше:) Із задоволенням розповім Вам, як приготувати аджику, аби й Ви спробували цю смакоту!
Аджика з помідорів і перцю не гостра, бо вона робиться із солоджкого болгарського перцю, а гострого перчику там лише один стручок.
Втім, якщо полюбляєте страви із вогником, то можна покласти більше перцю чилі та більше часнику, а я спеціально зменшила оригінальну кількість, бо ми любимо не дуже гострі приправи. Ви ж регулюйте за своїм смаком.
Інгредієнти:
- 2,5 кг помідорів;
- 1 кг моркви;
- 1 кг болгарскього перцю (бажано червоного кольору);
- 1 склянка олії (200 мл, можна трохи менше, щоб було не надто жирно - 2/3 склянки);
- 1 склянка цукру (200 г, можна 150-180 г, якщо овочі солодкі);
- ¼ склянки солі (70 г, пробуємо і регулюємо за смаком);
- 1 склянка очищеного часнику (я поклала півсклянки);
- 1-2 стручка гострого червоного перцю чилі.
Інструкція:
Рецепт аджики дуже простий. Перебираємо-миємо й очищуємо усі овочі, окрім гострого перцю й часнику та прокручуємо через м’ясорубку. Коли чистите овочі, ретельно переглядайте, щоб не потрапив гнилий помідор; якщо трохи почав псуватися, обрізаємо. Перці очистимо від хвостиків та серцевини з насінням, мокрву - від шкірки та знов помиємо та наріжемо шматками, щоб зручно було прокручувати.
Отже, помідори, солодкий перець та моркву прокручуємо, додаємо сіль, цукор, олію, перемішуємо та ставимо у великій каструлі на вогонь. Можна зразу не додавати усі спеції, а всипати частину цукру та солі, а потім спробувати та відкоригувати смак згідно ваших вподобань.
Доводимо до закипання на вогні більш за середній, тоді зменшуємо до середнього та варимо 60 хвилин. Тим часом очищуємо та подрбінюємо часник - його можна також прокрутити чи почавити часниковим пресом або натерти на мілкій тертці.
Через гордину додаємо до аджики той часник та гострий перець цілим стручком. Варимо ще хвилин 10, тоді розфасовуємо гарячу аджику по стерильних слоїках та закручуємо кришками. Перевертаємо донизу кришками, накриваємо чимось теплим та залишаємо до завтра. Якщо закатати металевими кришками за допомогою ключа, аджику можна зберігати у коморі тощо. Поліетиленові кришки також підходять, але тоді запас треба зберігати у холодильнику.