Як солити сало
Опис
Я іноді дуже полюбляю бутерброд із чорним хлібом та шматочком свіженького солоного сала. А якщо іще зубчик часнику чи пучечок зеленої цибулі - то взагалі смакота!
До того ж, це не тільки смачно, але й корисно: цибуля та часник - надійні захисники імунітету взимку. А сало - це стовідсотково натуральний продукт, який навіть не потребує термооборобки, корисний та поживний. Щоб поласувати салом, достатньбо просто засолити його - і через 2-3 дні очікування можна пригощатися! Заараз я розповім Вам, як солити сало вдома.
Уявіть собі, від сала неможливо погладшати, воно, не зважаючи на високу калорійність, навіть вважається дієтичним продуктом, що сприяє схудненню! Бо, якщо з’їсти овочеву страву із маленьким шматочком сала, Ви отримаєте заряд енергії для організму. Тому не буде спокуси знямкати іще й булочку з вершковим маслом чи жирну смажену котлету. А в салі жир натуральний, воно містить необхідні для організму жирні кислоти, які легко засвоюються. Корисні речовини, що містяться в салі, попереджають запальні процеси, виводять токсини, зміцнюють імунітет.
Кількість сала та солі довільна, є думка, що сало візьме рівно стільки солі, скільки треба. Але все ж дуже багато сипати не варто. На 300 г сала достатньо десь 1-1,5 столові ложки солі.
Інгредієнти:
- Сало;
- Сіль.
Інструкція:
Щоб вийшло смачно, треба знати, як правильно обрати сало. Раніше я гадала, що це складно, але тато та мама, поціновувачі смачного сала, навчили: треба шукати таке, в якого шкурка смалена не паяльною лампою, а соломкою. Тоді шкурка має більш темний, коричневий колір та набагато м’якша. А те, де шкурка жовта та жорстка, не беріть. Я віддаю пееревагу не дуже товстим шматочкам. Для засолки краще брати те сало, де прожилок м’яса нема чи вони дуже тонкі. А от підчеревок треба готувати за іншим рецептом - наприклад, зробити домашній бекон без копчення.
Отже, обравши шматочок сала, надрізаємо не до кінця, щоб вийшла «гармошка». Та щедро обсипаємо сіллю ззовні і натрушуємо всередину.
Тоді загортаємо сало у пергаментний папір для випічки та кладемо у холодильник.
За 2-3 дні солоне сало готове. Його можна не тільки їсти просто так, із хлібом та часником, але й використовувати для приготування різноманітних страв: борщу на салі, смаженої чи печеної картоплі із салом.
Смачного!