Вишневий кисіль
Опис
Яким напоям Вим надаєте перевагу у спекотні літні дні? Варите домашні компоти, заварюєте зелений чай чи купуєте мінеральну воду? Усі варіанти добрі, тільки не раджу захоплюватися газованою солодкою водою: користі там ніякої, і спрагу вона не тамує. Краще давайте разом готувати смачні домашні ягідні та фруктові компоти, запашні чаї з травами, а також трохи підзабуті слов’янські напої - кваси та киселі!
Наш найулюбленіший рецепт киселю - вишневий, бо він дуже смачний. Втім, варити кисіль за цим рецептом можна з будь-яких ягід чи фруктів: полуниці, малини, абрикосів, слив.
Кисіль можна зробити рідким, як компот, як приємною густинкою - чи більш густим, таким, що його можна їсти ложкою.
Інгредієнти:
- 1 л води;
- 2 склянки вишень;
- 2-3 столові ложки цукру;
- 2 столові ложки крохмалю.
Інструкція:
Вишні підійдуть свжі або заморожені, тільки без кісточок!
Цукор кладемо за смаком, зважаючи на те, кислі чи солодкі ягоди.
Крохмаль можна взяти картопляний чи кукурудзяний, слід тільки враховувати, що кукурудзяного може знадобитися трошки більше, він більш делікатно загущує.
З цієї пропорції виходить досить рідкий кисіль, ми так любимо. Якщо ж Ви хочете густіший, щоб аж ложка стояла, кладіть в пітора-два рази більше крохмалю, десь 3-4 столові ложки.
Варити кисіль слід в емальованьому посуді чи з неіржавіючої сталі, а ось алюмінієвий краще не використовувати дял цього, бо метал окислюється при контакті із ягідним соком. Наливаємо чисту воду до каструльки чи ковшика та ставимо на вогонь.
Розведемо крохмаль у воді. Якщо його зразу бухнути до киплячого вишневого компоту, крохмаль візьмется грудками. Тому спочатку насипаємо його до чашки, вливаємо трохи кип'яченої води та ретельно розмішуємо до розчинення грудочок.
Поки вода нагрівається, очищаємо вишні від кісточок. А коли закипить, висипаємо туди вишні. Додаємо цукор, розмішуємо та хай варяться 3-4 хвилини.
Перед тим, як вливати розчинений крохмаль у каструлю, ще раз розмішаємо, бо він має властивість осідати на дно. Коли вишні добре проваряться, вливаємо крохмаль тонкою цівкою до компоту, помішуємо - і він перетворються на кисіль, набуваючи більш густої консистенції.Дуже швидко кисіль загусне й почне булькати - отже, він готовий!
Знімаємо з вогню і даємо прохолонути.
Кисіль вистигає довго, бо він густий, тому, пробуючи, будьте обережні. Щоб прискорити охолодження, можна налити його у чашки, а дуже густий - у глибокі тарілки.