Буряковий квас
Опис
Сьогодні з Вами ділиться своїм рецептом бурякового квасу Ларисочка з Миколаєва! Дякую за цей цікавий і гарний рецепт:)
Я приготувала квас з буряка за її інструкцією, а потім з того квасу - відмінну окрошку, ням-ням! Спочатку розповімо Вам, як робити квас, а окрошка буде наступного разу.
Спершу надаю слово автору рецепта.
У мене 5 л бутиль, на нього беру 3 бурячки - порізати, 3-4 ст. ложки цукру, корки чорного хліба, на глаз гр 300 (що чорніший хліб, то краще), заливаємо теплою водою і все… 2-3 дні на підвіконні, потім процідила і день в холодильнику, це для окрошки (додаю багато зеленушки, зелену цибулю, яйця, далі за смаком, можна і без м’яса, та і сметанки 20%) у спекотний день саме то)))))) На здоров’я)))))) Не пожалкуєте)))))))))))
Інгредієнти:
- На 3 л бутиль теплої кип’яченої води -
- 2-3 невеликих червоних бурячка;
- 160 г чорного житнього хліба;
- 1,5 столової ложки цукру.
Інструкція:
Бурячки миємо та очищуємо від кожури. У мене це перщі три бурячка з нашого городу! Найперші з цього врожаю:) Тільки вони виявилися не бордовими, а із білими прожилками - концентричними кільцями. Це виглядає дуже красиво - начебто візерунки, але все ж на квас та борщ краще червоний буряк, майте це на увазі. Отже, ріжемо буряки соломкою.
Чорний хліб для квасу краще підсушити, якщо він свіжий. У мене корок не було - я спеціально купила найтемніший житній хліб для приготування квасу, тому обрізала корки та підсушила їх на сухій пательні, а м’якуш ми з’їли.
Висипаємо до чистого бутлю нарізаний буряк та шматочки сухого хліба, а також цукор.
Та заливаємо теплою кип’яченою водою. Ось якого гарного кольору він зразу набуває! Прозоро-малиновий, чи то рубіновий!
Залишаємо квас бродити при кімнатній температурі на 2-3 доби.
Через 2 дні дивлюся, а він став якийсь буруватий, зовсім не такий гарний, як спочатку. Але наступного дня, після проціджування через марлю, сталося диво - квас таки став того самого чудового кольору, яким я його уявляла!
Звісно, ми тут же спробували цей рубіновий напій. І... спочатку були дещо розчаровані смаком: кислуватий, якийсь не такий, як хлібний квас, що можна пити просто так! Але виявилося, що ми хвилювалися даремно: у окрошці квас проявив себе у всій красі, тобто у всьому смаку! Дуже смачна з ним вийшла прохолодна окрошка зі сметанкою, огірочками та яйцем - наступного разу я розповім Вам її рецепт, яким також поділилася Ларисочка. Вона й пояснила, що у буряковий квас для пиття просто так потрібно додавати ще родзинки чи курагу. А квас з буряка за цим рецептом краще підходить для приготування окрошки. Два дні підряд, хоча був ще й зелений борщ, я готувала собі на обід цю смачну окрошку на квасі! А сам квас добре зберігається в холодильнику упродовж 5-7 днів.