Пісний борщ з печерицями
Опис
Звісно, найсмачнійший борщ - із м’ясом та квасолею. Але й пісний варіант червоного борщу можна зготувати так, що пальчики оближеш та й не помітиш, що він без м’яса!
Пісний борщ із грибами - смачний та поживний, ще й дуже оригінальний. У грибах та квасолі багато білку, тому таким борщем можна гарно наїстися, не зважаючи на відсутність м’яса. Підійдуть свіжі печериці чи вешенки, мені більше до вподоби перший варіант.
Інгредієнти:
- 3 середні картоплини;
- 1 морква;
- 1 цибулина;
- 2 столові ложки томатної пасти чи 2-3 помідори;
- Половина невеличкого качана капусти;
- 1 буряк;
- 1 склянка квасолі;
- 200 г свіжих грибів;
- 2-3 столові ложки оліїї;
- 1 столова ложка солі без гірки чи за смаком;
- 1 столова ложка 6% яблучного оцту чи лимонного соку;
- 1-2 лаврових листа;
- 6-7 перців горошком;
- Зелень свіжа чи заморожена.
Інструкція:
Квасолю я заливаю чистою фільтрованою водою на ніч чи на 2-3 години, потім додаю ще води та відварюю окремо, а тоді готову квасолю додаю до майже готового борщу. Отже, водночас із квасоелю ставимо на вогонь каструлю з водою. Поки вона нагрівається, чистимо та миємо овочі.
Готуємо засмажку. До пательні із розігрітою олією висипаємо подрібнену цибулю. Обсмажуємо 1-2 хвилини, зрідка помішуючи. Тим часом натираємо моркву на великій тертці. Очищені та вимиті гриби ріжемо тонкими скибочками.
Додаємо до цибулі терту моркву та печериці. Продовжуємо обсмажувати, час від часу помішуючи, упродовж 3-4 хвилин.
Далі можна додати трохи солодкого перцю, свіжого, замороженого чи з салату, порізаного смужками.
Замість томатної пасти я додаю до борщу 3-4 тертих заморожених помідори. Можна взяти склянку томатного соку. Тушкуємо усе разом кілька хвилин. Засмажка готова. А тим часом вода у каструлі вже кипить.
У киплячу воду вкидаємо картоплю, нарізану кубиками. Поки вона вариться 3-4 хвилини, тонко шаткуємо капусту.
Додаємо до каструлі капусту та варимо ще пару хвилин. Тоді час додати засмажку та квасолю, якщо вона вже м’яка. Солимо борщ, варимо ще 3-4 хвилини.
Далі додаємо тертий на великій тертці буряк разом із ложкою оцту чи цитринового соку. Кислота сприяє збереженню яскравого бурякового кольору.
Варимо борщ недовго, хвилини 2-3 при несильному кипінні, тоді додаємо спеції - лавровий лист, перець та зелень, пробуємо на сіль. Після додавання зелені хай покипить ще пару хвилин, і борщ готовий.
Борщ із грибами, як і будь-який варіант червоного борщу, найкраще смакує на другий день. Але цілком можливо їсти його зразу, як приготуєте:)