Контент

Жовтогаряча солодка картопля: як приготувати смажений батат

Порцій: 4  
Калорійність: 89 ккал  
Час приготування: 35 хвилин
Домашня

Опис

Що це? Морква? Гарбуз? Помаранчева картопля?

Майже вгадали! Адже батат називають “солодкою картоплею” через зовнішню подібність до картопляних бульб — хоча насправді батат з роду В'юнкових та садова іпомея, яка так гарно цвіте, - його ближчий родич, ніж картопля.

Мабуть, вам теж буде цікаво дізнатися, що батат розмножується не бульбами, а пагонами (от і ще одна відмінність від картопля). Якщо Ви посадите батат у землю, як картоплю, то отримаєте пучок стебел та купку дрібних бульбочок. Бо садити треба не бульби, а оті пагони, навіть шматочки пагонів, звані “сліпами” - ця розсада без коріння вкорінюється дуже швидко та легко.

Але зараз пропоную вам замість займатися вирощування батату спробувати його посмажити! Виходить щось цікаве та оригінальне, на любителя - на смак подібне до гарбуза чи солодкої моркви. Можна й зварити — батьки привезли нам на пробу кілька штук батату, які ми й посмажили, а самі вони зварили з батату солодке жовтогаряче пюре.

Тож, якщо у вас виникне питання, як приготувати батат — готуйте як картоплю. Варіть в мундирі чи на пюре, смажте та пишіть про ваші враження.

Інгредієнти:

  • батат — 3 шт
  • олія — 1-2 столові ложки
  • сіль, спеції за смаком

Інструкція:

Батат твердіший за картоплю, тому його важче очищати від шкірки. Проте як очистите, матимете змогу помилуватися гарним кольором!

Ще одна цікавинка — полежавши на повітрі, очищений батат не темнішає, як картопля, а навпаки, світліє.

Оскільки, як я вже писала, батат досить твердий, то моїй овочерізці, яка на ура ріже картоплю гарною соломкою, він виявився не до снаги, тому порізала ножичком на дощечці.

А далі — все як із картоплею: розігріваємо олію у пательні, висипаємо “соломку” та смажимо під кришкою, час від часу помішуючи, на середньому вогні чи трохи меншому, до м'якості.

Незадовго до готовності посоліть та притрусіть улюбленими спеціями за смаком: перцем, куркумою, паприкою тощо.

Дуже цікаво, ячи не так7 А от якби ще поєднати батат із фіолетовою картоплею... Уявляєте, яке барвисте асорті вийшло б?

А ви пробували батат? І чи смакує вам “солодка картопля”?

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоса, в середньому: 3.3 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів