Омлет зі шпинатом
Опис
Що б такого швидко зготувати до сніданку? Ділюся з вами улюбленим рецептом моїх діток (та й нас також), це - омлет зі шпинатом! Він готується усього за 15 хвилин і виходить набагато смачнішим, соковитішим та кориснішим за простий омлет.
Саме листя шпинату надає страві соковитість, а скільки вітамінів у шпинатному листі, Ви напевне знаєте! А якщо не знаєте, то я Вам скажу, що у Франції шпинат урочисто іменують «Королем»! І недарма: адже за набором корисних речовин він - лідер з-поміж усіх інших овочів наших широт. Завдяки вмісту заліза шпинат підвищує гемоглобін, клітчатка допомагає збалансувати обмін речовин та очистити організм, а про користь для організма йоду, котрий також є у цьому чудовому листячку, відомо усім.
Шпинат поживний, бо, окрім вуглеводів, містить білки; також у складі шпинату - чимало важливих макроелементів, насичені й ненасичені жирні кислоти, та майже уся вітамінна абетка! До речі, вітаміни А і Є, що містяться у шпинаті, зберігаються навіть після термообробки! Тому, яким би чином Ви не готували шпинат, страви підуть на користь. І саме тому шпинат дуже доцільно додавати до меню маленьких діток та майбутніх мам.
Але не усі знають про ці цінні властивості, і не всім відомо, які можна приготувати страви зі шпинатом - бо на відміну від Франції, де він росте скрізь, ми ще тільки починаємо знайомство з «Королем». До того ж, у шпінату нейтральний смак, тому, пожувавши листя, можна вирішити, нібито воно несмачне. Але його просто треба не їсти так, ніби корівка чи коник, а додавати до різноманітних страв! Зі шпинатом виходять відмінні зелені борщі, чудові пироги, а ще - найсмачніший омлет у світі! Ось його ми зараз і зготуємо.
Інгредієнти:
- 4 великих яйця;
- 100-150 г шпинату, свіжого чи замороженого;
- 100 мл молока;
- 3-4 столові ложки сметани;
- Потроху бринзи, твердого та (або) м’якого сиру;
- Сіль за смаком (близько чверті чайної ложки);
- Шматочок вершкового масла або півложки олії.
Інструкція:
Якщо використовуєте заморожений шпинат, його можна зразу ж додавати до омлетної суміші. А якщо свіжий, треба занурити листя у холодну воду на п’ять хвилин і зачекати, доки з нього відмокне земля з грядки.
Потім гарно помити кожен листок під проточною водою і нарешті, залишити шпинат на кілька хвилин у дуршлазі, щоби трохи обсушити. А ми тим часом продовжимо готувати омлет.
Шкаралупу яєць миємо із господарським милом. Еге ж, її треба мити, хоч ми їмо яйця без шкаралупи! Бо на її поверхні може бути шкідлива сальмонела, яка при розбиванні яйця може потрапити до страви, а цього нам не треба. Тож гарно миємо шкаралупу, розбиваємо яйця до миски, вливаємо туди ж молоко, додаємо сметанку, сіль та збиваємо виделкою.
Листя шпинату ріжемо широкими смугами та додаємо до збитих яєць.
Перемішуємо. Кришимо до миски бринзу та сир, можна натерти на тертці трохи твердого сиру. Втім, і без добавок омлет зі шпинатом буде смачним!
Знов перемішуємо вмсті мисочки, а тим часом ставимо глибоку пательню на невеличкий вогонь та розтоплюємо на ній шматочок вершкового масла. Втім, можна готувати омлет і на олії. Звертаю Вашу увагу - якщо лаваш, наприклад, можна смажити на будь-якій пательні, зручніше навіть на млинцевій, мілкій і тонкій, - то, щоб приготувати омлет, підійде пательня із товстими стінками (чавунна) та високими бортиками. Тоді він буде готуватися неквапом, не підгорить на добре пропариться всередині, вийде пухким та смачним.
Зверніть увагу на ще один нюанс: на відміну від яєчні, яку смажать на гарячій пательні, омлетну суміш треба виливати на ледь-ледь розігріту поверхню та готувати на вогні, трохи меншому за середній.
Отже, тільки-но масло розатне, виливаємо омлет, накриваємо кришкою та готуємо впродовж кількох хвилин. Поступово омлетна суміш стане вже не рідкою, загусне, підніметься та стане схожою на поверхню Місяця з кратерами! Дітки дуже полюбляють цей момент:) Ось коли вже Ваш омлет став схожим на Місяць, треба його перевертати.
Оскільки цілий омлет перевернути складно, бо він дуже ніжний, ділимо лопаткою на чотири-шість сегментів та кожен обережно перевертаємо. Якщо омлет трохи розвалився - то нічого, на смак це не впливає!
Підсмажимо омлет зі шпинатом з іншого боку, вже не накриваючи кришкою, хвилини 2-3, і він готовий!
Знімаємо порції шпинатного омлету лопаткою на тарілки.
Подаємо теплим із прохолодною сметанкою!
Смачного Вам сніданку та гарного дня:)