Контент

Локшина домашня

Порцій: скільки приготуєте  
Калорійність: ккал  
Час приготування: 25 хвилин

Опис

Ділюся рецептом з мого дитинства: саме таку смачну домашню локшину на яйцях готувала моя бабуся у ті часи, коли ще не було ніяких машинок для розвалковування тіста та нарізки локшини. Качалка та ніж — от і весь кухонний інструмент! А яка смачнюща виходить домашня яєчна локшина!

І чималенько — зі 100 г борошна можна двічі зварити трилітрову каструлю супу з локшиною. Про той суп мова буде окремо, бо він гідний персональної публікації на сайті. А зараз нумо готувати домашню локшину! Це нескладно, і ось побачите — коли Ваша родина спробує продукцію “домашньої макаронної фабрики”, вони не схочуть їсти покупне, а проситимуть готувати ще:)

Домашня локшина добре зберігається: одну порцію можна зварити одразу, а другу — підсушити на столі та зберігати кілька тижнів у скляній тарі.

Інгредієнти:

На 100 г борошна

  • 1 середнє, ближче до великого, куряче яйце;
  • 0,5 чайної ложки олії;
  • 0,25 чайної ложки солі.

Інструкція:

Краще брати яйця від домашньої курочки, із яскравим жовтогарячим жовтком — тоді й локшина буде сонячна, мова кульбабка. Яйце має бути немаленьке, бо тоді вологих інгредієнтів забракне і доведеться додавати більше олії.

Отже, стіл застеляємо пергаментом та просіюємо туди гіркою борошно. На вершечку тої гірки робимо заглиблення та вбиваємо туди яйце. Ось такий “яєчний вулкан” вийшов:) Трохи солимо... І починаємо замішувати тісто. Спочатку перемішуємо ложкою, а тоді руками. Щоби тісто не липло, змащуємо руки олією.

Вимішувати тісто для локшини треба довгенько — хвилин 5, а краще — 10, бо при вимішуванні в тісті утворюється клійковина, яка дає змогу тонесенько розкачати його, щоб воно при цьому не порвалося. Отже, гарно вимішуємо — спочатку тісто неоднорідне, отже, треба продовжувати.

А коли воно стане гладеньким, м'яким та приємним, еластичним та не липким — тоді досить.

Загортаємо тісто у пакетик та кладемо відпочити у теплому місці хвилин на 15-20. Це необхідний етап, оскільки під час настоювання клійковина у тісті стає міцнішою, а нам того і треба, щоби отримати тоненьку та ніжну локшину.

От ми та тісто відпочили... Час розвалковувати тісто! Це та же вправа для тренування рук:) Мабуть, може замінити кільканадцять віджимань та підтягувань. Спочатку тісто буде вередувати: ви його розвалковуєте, а воно хоче стягтися назад, мов гумове. Але не варто хвилюватися: локшина не буде гумовою, навпаки — танутиме у роті. Треба тільки постаратися та розкачати тісто якомога тонше — так, щоби крізь нього бачити було малюнок на стільниці:) Для зручності можна трохи підпилювати стіл борошном, але не надто, щоби тісто не стало ще крутішим.

От ви розкачали тісто тоненько, що аж світиться. Залишаємо його на столі на хвилин 10, хай трошки підсушиться. А тоді починається найцікавіше!

Згортаємо тісто нещільним рулетиком та нарізаємо смужками 3-4 мм завширшки.

Далі беремо кожен завиванець за один кінчик та струшуємо, щоб розгорнувся у довгу вузьку смужку — це і є наша локшина. На цьому етапі приготування гарно покликати діток — їм буде цікаво допомагати!

Розсипаємо локшину на столі чи на дощечці, притрушеній борошном — щоб смужки тіста не злипалися між собою.

Домашня локшина готова! Бачте, як цікаво та гарно:)

Тепер можна або гарненько підсушити локшину з півгодинки на повітрі та скласти на зберігання до слоїку чи мішечку з полотна, або ж покласти її до супу:)

Але про суп — у наступній публікації, тож заглядайте на сайт Рецепти Українською! Курячий суп на бульйоні з домашньою локшиною — незабаром буде... :)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоса, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів