Рецепт медівника зі сметанним кремом та бананами
Опис
Торт медовий - на смак чудовий!
Вже багато років у нашій родині найулюбленішим тортом є медівник! Ми залюбки печемо на усі родинні свята саме медовий торт, бо він дуже смачний та великий. Усім до смаку та на всіх вистачає. І з чаєм поласувати, і з собою гостям дати, іще й собі на завтра до чашечки кави:)
При цьому торт з медових коржей досить легко готувати, і продуктів на нього треба не дуже й багато. Ось побачите самі:)
Інгредієнти подано на 10 коржів, торт виходить як той коровай на День нарождення: ось такої ширини, ось такої вишини! Втім, можна зробити і менший тортик для невеличкого гурту. Тому у дужках я подаю інгредієнти на 7 коржів. Об’єм склянки 200 мл.
Інгредієнти:
- 1,5 столові ложки меду (1 ст.л.);
- 3 яйця (2);
- 3 чайні ложки харчової соди (2 ч.л.);
- 300 г цукру - півтори склянки (200 г = 1 склянка);
- 90 г вершкового масла (60 г);
- 0,5 чайной ложки солі (1/3 ч.л.);
- 580 г борошна = 4,5 склянки (400 г = 3 склянки).
Для крему:
- 800 мл сметани 15% (500 мл).
- Цукрова пудра за смаком (4-6 столових ложок).
- Банани - 4 шт. (2 шт).
Інструкція:
Хочу зауважити, що на базі найпростішого рецепту медового торта можна вигадати багато смачних та цікавих варіацій! Ось дивіться:
- Базовий торт - медові коржі та сметанний крем.
- Банановий медівник, як у цьому рецепті - той самий, але с бананами між коржами.
- Медівник зі згущеним молоком - коржи замість сметані змащують ірискою (вареним згущеним молоком) збитим із вершковим маслом.
- Горіховий медівник - до крему з іриски додаеться горіхова крихта чи паста.
- Шоколадний медівник - до тіста додається 3-4 столові ложки какао-прошку (відповідно трохи менше борошна).
- Медівник з ягодами - поміж коржами на шари крему викладаємо полуниці, малину, ожину...
Ось скільки смачненького! Гадаю, Ви ще щось запропонуєте! А поки що давайте готувати медівник із бананами!
Найулюбленіший мій рецепт - медові коржі із заварного тіста.
До каструльки з товстим дном, чавунка чи сотейника кладемо масло та мед, всипаємо цукор. Нагріваємо на маленькому вогні чи на водяній бані, помішуючи, доки мед, цукор та масло ротануть. Слідкуйте, щоб не пригоріло - тому й вогник потрібен крихітний, і помішувати необхідно часто.
Тим часом у іншому посуді поєднуємо яйця та харчову соду й збиваємо до легкої пишності міксером чи вінчиком.
Тільки-но медово-цукрово-масляна суміш розчиниться, вливаємо в неї тонкою цівкою піну зі збитих із содою яєць, увесь час помішуючи.
Ви побачите, що суміш майже зразу почне пінитися та полізе вгору, як молоко, що закипає. Знімаємо її з вогню та починаємо поступово підсипати борошно, замішуючи тісто.
Спочатку тісто рідке й гаряче. Місимо ложкою.
За хвилину-дві, коли воно стане густішим та трохи охолоне, продовжуємо замішувати руками, додаючи потроху борошна.
Медове тісто має будти м’яким та приємним, не липким, та не надто крутим, бо тоді буде важко розкочувати коржі.
Замішуємо швидко, бо працювати легше із теплим тістом. Ділимо на 10 частин, складаємо кульки до посуду, притрушеного борошном, накриваємо рушником, щоб не завітрювалися.
Вмикаємо духовку, хай розігріється до 200С. По одній беремо кульки тіста та розвалковуємо у коржі. Можна розкочувати на столі, щедро притрушщеному борошном, аби тісто не прилипало та не рвалося. Але ще зручніше розвалковувати зразу на листі пергаменту, змащеному олією - тоді можна разом з папером перекласти корж на лист. Якщо ж розкачали на столі, накрутіть корж на качалку, ось так, а потім розгорніть його на листі.
Товщина медових коржів може варіюватися від 2-3 до 4-5 мм. Тонкі коржі будуть хрусткими, а шарів у торті - більше; товстенькі - м’якими та утворять менше шарів.
Ставимо лист із коржем до розігрітої духовки та випікаємо упродовж 5 хвилин - до золотистого кольору. Медові коржи печуться дуже швидко. Поки перший у духовці, розвалковуємо другий на іншому листі пергаменту.
Дістаємо перший, даємо йому з’їхати з листа на стіл разом з папером. Ставимо пектися другий а перший тут же, поки ще теплий, обрізаємо за шаблоном, яким може слугувати кришка чи тарілка. Теплі медові коржі м’які, а коли охолонуть - стають крихкими, тому обрізати треба швидко. До речі, медовий торт можна робити не тільки круглим, а будь-якої форми. Дітям сподобається торт у вигляді метелика, машинки чи котика. Обрізки можна з’їсти, але не всі. Залиште половину - вони потрібні для оздоблення.
Медові коржі можна приготувати заздалегідь: за день чи навіть 2-3 до свята, а потім просто промастити кремом.
Випікаємо усі медові коржі, складаємо докупи.
Тепер потрібно зробити сметанний крем. Беремо свіжу сметанку, додаємо цукрову пудру за смаком та збиваємо міксером чи вінчиком 15-20 секунд.
Банани миємо, очищуємо від шкірки та нарізаємо тонкими кружальцями. Усе готове для збирання торта.
Змащуємо корж сметанним кремом - десь по 2-3 ложки на корж, та викладаємо бананові кружечки.
Та накриваємо другим коржем. Можна викладати банани не у кожному шарі, а через один. Повторюємо, доки викладете усі коржі. Верхній корж змащуємо кремом, а також боки торта.
Руками кришимо обрізки коржів у дрібну крихту та обсипаємо нею боки та верх медівника.
Медовий торт готовий! Треба дозволити йому трошки постояти - хоча б годину-дві: медові коржі просочаться сметанним кремом, стануть ніжнішими та смачнішими, пом’якшають та не будуть кришитися під час нарізання.
Коли торт настоїться, а гості зберуться пити чай, можна нарізати медівник на порції та пригощатися!