Контент

Як спекти пасочки до Великодня!

Порцій:  
Калорійність: ккал  
Час приготування: підготовка 4 години, випікання 1 година

Опис

Цей рецепт паски на Великдень - найкраший з-поміж усіх, які нам доводилося коли-небудь пробувати. Пасочки, спечені за ним - найсмачніші, надзвичайно духмяні, здобні. Виходить їх багато-багато, та все одно швидко з’їдаються! Пасочки не засихають цілий тиждень, а якщо в пакетику, то можуть зберігатиися і довше.

рецепт найсмачнішої паски на Великдень

Нашому родинному рецепту Великодньої паски вже багато років. Коли я була маленькою, пам’ятаю, як смачнющі пасочки пекла моя бабуся, а я дивувалася та питала, чого таку смакоту можна пекти лише раз на рік? Зелена весна, буяння квітів на деревах, запаморочливі пахощі квітучих садів, якими наповнене повітря надворі... а вдома - чудовий аромат золотистих пасочок, притрушених солодким сніжком цукрової пудри, - одне з найяскравіших спогадів мого дитинства.

Великодні пасочки

Тісто за цим рецептом містить багато яєць, цукру та масла, тому вихожить «важким», та дуже здобним та смачним! Щоб його вимісити, треба постаратися, але воно того варте. Ми пробували паски за різними рецептами: й пухкі «повітряні», і на вершках, але незмінно й неодмінно перевага надавалася давньому фірмовому рецепту нашої родини.

Нині моя мама та я печемо паски все за тим же перевіреним та найулюбленішим рецептом. Зараз я поділюся ним із вами, щоб Ви також могли спекти смачні паски до найрадіснішого весняного свята!

Я зазвичай печу велику порцію, щоб пригостити усіх родичів та друзів. Це порція на 3 кг борошна, виходить близько 3 десятків пасочок. Якщо хочете дещо зменшити кількість, подаю також інгредієнти для 15 (половина порції) та 10 (третина) пасочок.

Інгредієнти:

На 30 пасочок:

  • 3 кг пшеничного борошна;
  • 150 г свіжих пресованих дріжджів;
  • 1 кг цукру;
  • 1 л молока;
  • 600 г вершкового масла;
  • 20 жовтків;
  • 1 чайна ложка солі;
  • 200 г родзинок.

Зверніть увагу, що для пасхального тіста треба брати тільки найкращі, свіжі та якісні продукти: не спред чи маргарин, а масло; борошно вищого ґатунку, якісні дріжджі. Я печу із Львівськими дріжджами. Яєчні білки, що залишаються,, можна частково використати для приготування глазурі для пасочок, а з решти спекти безе, чи шифоновий бісквіт, чи коржі для Київського торта. Або зготувати великий омлет.

На 15 пасочок:

  • 1,5 кг борошна;
  • 100 г дріжджів;
  • 0,5 кг цукру;
  • 0,5 л молока;
  • 300 г вершкового масла;
  • 10 жовтків;
  • 0,5 чайної ложки солі;
  • 100 г родзинок.
На 10 пасочок:
  • 1 кг борошна;
  • 50 г дріжджів;
  • 350 г цукру;
  • 350 мл молока;
  • 200 г вершкового масла;
  • 6-7 жовтків;
  • 1/3 чайної ложки солі;
  • 50-70 г родзинок.

Окрім чи замість родзинок ви можете додати до тіста в’ялену журавлину, вишню чи цукати, краще не магазинні, а домашні, як-от в рецепті Різдвяного штолена.

Інструкція:

Паски печуть або у Чистий Четвер, або у суботу напередодні Великодня. Хай в кухні буде тепло, одяг та посуд будуть чистими, а Ваш настрій - святковим, піднесеним та радісним, тоді все вдаватиметься!

Заздалегідь дістаємо з холодильника яйця та масло: для здобного дріжджового тіста усі продукти мають бути теплі чи кімнатної температури. Родзинки промиваємо, заливаємо гарячою кип’яченою водою, щоб розм’якшилися, а тоді виймаємо з води та трохи віджимаємо та обсушуємо.

Замішувати тісто треба у великій мисці, щоби воно мало місце, куди підніматися. Кришимо до миски дріжджі, додаємо 2 столові ложки цукру та розтираємо ложкою. Коли дріжджі розтануть, увіллємо третину приємно теплого (36С) молока та розмішуємо. Просіюємо трохи борошна, щоб по перемішуванні отримати рідке тісто. Хай опара постоїть у теплі хвилин 15-20, поки ми підготуємо інші інгредієнти.

Відокремлюємо жовтки від білків. Поєднуємо жовтки із рештою цукру та м’яким маслом і розтираємо. Колись ми розтирали дерев’яною ложкою, але це досить важко, тому тепер я збиваю міксером до маси, подібної на крем.

До миски з опарою вливаємо усе молоко (не гаряче, тепленьке!), просіюємо половину борошна, перемішуємо. Тоді додаємо половину масляної суміші, замішуємо тісто перший раз та ставимо у тепле місце на 1-1,5 години. Коли я була малою, бабуся пускала миску із тістом, накриту чистим рушником, плавати до ванни з теплою водою. До ванної кімнати не можна було заходити, щоб не «злякати» дріжджі перепадом температур, тож руки мили у кухні. Вікна зачиняли, щоб не було протягів, ходили навшпиньки та розмовляли пошепки, бо дріжджове, а надто пасхальне тісто не любить гучних звуків та грюкання. Ця атмосфера піднесеного очікування, а також поваги та любові, що є головними складниками у рецепті пасочок, - це те, що варто відчути!..

Орієнтуйтесь на тісто: як швидко воно підійде, багато в чому залежить від температури в хаті та від дріжджів. Може знадобитися від 1-1,5 до 3-4 годин. Якщо тепло, тісто підходитиме швидше; якщо прохолодно - повільніше. Тож поглядайте на нього, щоб не втекло з миски, як у мульфільмі «Сонячний коровай»!

Коли тісто гарно підніметься, додаємо решту масляної суміші та поступово, перемішуючи, всипаємо решту борошна та родзинки. Вимішуємо спочатку дерев’яною ложкою, а тоді можна й руками, упродовж 40 хвилин. Це досить трудомістка справа, тому кличемо на допомогу усіх домашніх, особливо - чоловіків, та вимішуємо по черзі! Коли родзинки стануть легко відставати від тіста, досить.

Форми для пасок змащуємо зсередини вершковим маслом та обсипаємо панірувальними сухариками. Викладаємо тісто, наповнюючи форми на 1/3 їх висоти. Хай постоять півгодини в теплі. Тоді розставляємо форми на листі та ставимо до духовки, розігрітої до 160-170С. Випікаємо упродовж 1 години чи до сухої шпажки та золотавих вершечків.

Оскільки щойно спечені пасочки дуже ніжні, я стелю на стіл пухове покривало чи кладу подушки, зверху встеляю кондитерським пергаментом, а тоді вже обережно викладаю туди пасочки. Хай полежать кілька хвилин ан одному боці, тоді переверніть їх, а коли трохи охолонуть, можна ставити на тацю. Тоді свіженькі, м’якенькі пасочки не зімнуться.

смачні пасочки на Великдень

Коли паски охолонуть, можна прикрашати їх глазур’ю, а як це зробити, я розповім у наступних публікаціях. Тож заходьте на Рецепти Українською! :)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоса, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів