Зелений борщ з кропивою
Опис
Весняна пора - час варити смачний та корисний зелений борщ! А рецептів зеленого борщу, як я нещодавно з’ясувала, існує безліч! Не тільки класичній щавлевий борщ із кваску, а ще й шпінатний, капусний, кропив’яний! І саме цей варіант - зелений борщ з кропиви - ми з Вами сьогодні зготуємо на потіху родині.
Я особисто обожнюю страви з молоденької кропиви! Вони такі зелені, запашні, весняні! Тому кожного травня, коли на схилах струмка неподалік починають буяти кропив’яні зарості - смарагдово-сонячні, прохолодні, ми прямуємо до струмка, щоб нарвати листячка молодой кропиви - ніжного, але вже пекучого! А потім готувати з неї смачні, вітамінні страви: оладки, хліб та зелений борщ.
А ось тут Ви можете швидко подивитися весь процес приготування зеленого борщу!
Можна зварити борщ тільки із кропивою або додати ще й іншої зелені: кваску або шпинату, зеленої цибулі, кропу, петрушки. Цього разу я варила щавлевий борщ із кропивою, а наступного - чисто кропив’яний. У борщу з кропиви чи з шпинату більш ніжний смак. До того ж, такий борщ, на відміну від страв зі щавлем, можна навіть діткам, бо у кропиві та шпинаті немає щавлевої кислоти. Тож їжте на здоров’я та майте пользу!
Інгредієнти:
- Пучок кропиви (200 г);
- Пучок кваску (100-150 г);
- Пучок кропу та петрушки;
- Кілька пір’їн зеленої цибулі;
- 3 середні картоплини;
- 1 невеличка цибулина;
- 200 г м’яса;
- 1 столова ложка солі;
- 4 яйця;
- Сметана для подачі.
Інструкція:
Якщо Ви варите борщ із м’ясом, то треба відварити його спочатку, бо саме м’ясо вариться довше за усі інші інгредієнти. Можна готувати зелений борщик із свининою чи яловичиною. Миємо м’ясо, ріжемо на невеличкі шматочки та опускаємо у холодну воду. Коли закипить, через хвивлину зливаємо воду та набираємо нову. Із першою водою підуть геть всілякі шкідливі домішки, що можуть бути у м’ясі. Продовжуємо варити на середньому вогні під кришкою, при слабкому кипінні, приблизно 40 хвилин.
Далі час додавати картоплю. Очищаємо її, миємо та ріжемо невеличкими щматочками - кубиками або, як Вам більш подобається, половинками, які можна потім розтолочити - борщ буде густіший.
Додаємо картоплю до кастрюлі із м’ясним бульоном, хай вариться хвилин 5-7, а ми тим часом очистимо ріпчасту цибулину та міленько її наріжемо. Додаємо цибульку до борщу. Також додаємо сіль - я кладу на цю каструлю ось таку ложку, з невеличкому гіркою.
Через ще 4-5 хвилин настає час зелені! Вона вариться найшвидше, тому додавати кропиву, квасок, кріп треба тоді, коли борщ вже майже готовий - м’ясо та картопля м’які. Але зелене листя треба завчасно помити. Тому, поки борщ вариться, опустимо листя кваску у холодну воду на 5 хвилин. Коли відмокне земля з грядок, промиємо листя у проточній воді. Далі нарізаємо щавлеве листя смугами.
А ось кропиву, щоб не пожалила руки, треба залити окропом.Тільки спочатку добре передивіться, щоб у листі не було якихось комашок-мурашок! Потім відкиньте кропиву на дуршлаг, охолодіть водою - і можна різати. Втім, якщо листячко невеличке, можна не різати, а так покидати його до борщу. Ви ж пам’ятаєте, що для їжі можна збирати тільки чотири верхні листки?
Додаємо до каструлі квасок.
Далі - кропиву.
Потім мілко ріжемо іншу зелень - промиті кріп та петрушку, зелену цибулю - і теж висипаємо у борщ. Пробуємо на сіль, якщо все гаразд, даємо прокипіти разом іще 2 хвилини та вимикаємо вогонь. Довго кип’ятити не треба, щоби весняна зелень зберегла свій яскравий колір та поживні речовини.
Зелений борщ з кропивою готовий! Перед подачею наріжте відварені вкруту яйця кубиками або половинками та додайте до кожної тарілки.
Налийте борщу і покладіть ложечку сметанки. Смачного!