Контент

Львівський сирник з маковою начинкою

Порцій: 10  
Калорійність: ккал  
Час приготування: підготовка 30 хвилин, запікання 1 година

Опис

Ми обожнюємо чудовий десерт – Львівський сирник, готую його у різних варіантах: влітку – із свіжими вишнями та чорницею, взимку – із родзинками, журавлиною, сухофруктами чи шоколадом. А цього разу захотілося спробувати: а що, як приготувати Львівський сирник із маком?

Тобто не просто насипати мак у сирну масу, а зробити прошарок з макової начинки між шарами сиру. Це має вийти не просто смачно, але й дуже ефектно!

Та ще й корисно, бо у маці міститься удесятеро більше кальцію, ніж у сирі. Ми звикли вважати, що у сирі та інших молочних продуктах високий вміст кальцію, тож вмовляємо діток скуштувати – адже цей мікроелемент необхідний для росту, міцних кісток і зубів. А виявляється, що у сирі близько 125 мг кальцію на 100 г, а у маці – 1460 мг на 100 г.

Звісно, багато маку не з’їси, бо буде те, що зі мною, коли я досхочу наїлася пиріжків з маком у гостях на Різдво:) Але по трішки сиру та маку – і організм забезпечений кальцієм. І вмовляти цей організм не доведеться: Львівський сирник – то смакота надзвичайна. Ось спробуйте самі!

Інгредієнти:

  • 800 г домашнього сиру, що жирніше, то краще;
  • 4 середніх яйця;
  • 3 варені картоплини;
  • 200 г цукру;
  • 150 г вершкового масла;
  • Цедра лимону;
  • 1,5 чайної ложки розпушувачу;
  • ¼ чайної ложки солі;
  • 75 г сухої макової начинки для запарювання (чи 200 г готової);
  • 100 г шоколаду;
  • 2-3 столові ложки молока чи вершків.

Макову начинку Ви також можете приготувати самостійно за рецептом на сайті: (посилання на макову начинку).

Інструкція:

Картоплю відварюємо в очищеному вигляді до готовності. Вона додається до сирної маси замість крохмалю, манки чи борошна, і надає сирнику особливо ніжної та водночас стійкої структури. Хай картопля повністю охолоне, тоді разом із сиром прокручуємо її через м’ясорубку. Додаємо жовтки та розтираємо.

Додаємо цукор, розпушувач, м’яке вершкове масло та натерту з лимона цедру. Лимон потрібно заздалегідь вимити та запарити окропом на 5 хвилин, щоби цедра не була гіркою.

У окремому посуді збиваємо міксером яєчні білки із дрібкою солі. Щоб утворилася густа біла піна, потрібно збивати 3-4 хвилини. Вінчики та посуд мають бути чистими, не жирними. Коли піна стане стійкою, на ній залишатимуться сліди вінчиків – досить. За 2-3 разу обережно вмішуємо збиті білки до сирної маси. Цей прийом надає сирнику неповторної ніжності, він просто тане у роті.

Форму для сирника (прямокутну, 30х10 см) застилаємо кондитерським пергаментом, змастивши його олією без запаху. Викладаємо половину сирної маси.

Тоді, трохи відступивши від країв, викладаємо макову начинку. Я використовувала суху з пакетика, яку заздалегідь запарила та дочекалася, доки вона охолоне.

Тоді викладаємо другу половину сирної маси.

Випікаємо Львівський сирник за 160-170С упродовж 1 – 1,5 годин, в залежності від духовки, адже в кожної з них свій характер.

Готовий сирник матиме золотисто-рум’яний вершечок і триматиме форму. Під час випікання сирник помітно підійде, а коли охолоне, «сяде» - це нормальне явище.

Тож дамо йому вистигнути, а вже тоді накриваємо тацею, перевертаємо та знімаємо папір.

Глазур’ю поливати треба сирник, який повністю охолов. Для глазурі розтоплюємо на водяній бані шматочки шоколаду із молоком чи вершками; за допомогою кількості молока регулюємо густину.

Поливаємо сирник шоколадом та даємо застигнути. Краще, якщо сирник переночує у холодильнику: як і усі сирні десерти – запіканки, чизкейки тощо – найкраще він смакує в охолодженому вигляді. Але якщо нема сил чекати, то можна спробувати сирник ще теплим (ми так робили)) Просто в холодному вигляді легше й акуратніше нарізати на скибочки.

Можна смакувати!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(2 голоса, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Додати коментар ↓

  1. Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, чи можна замінити чимось м'ясорубку? Немає вдома. Наприклад, зробити пюре і змішати з творогом?

    • Доброго вечора! 🙂
      А блендер є? Чудово підійде, це навіть краще.
      А якщо блендера нема, то можна просто потовкти товкачиком для пюре, а щоби була ніжніша консистенція, протерти крізь сито (друшляк із мілкими вічками).


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів