Контент

Смачні булочки-квіточки із різними начинками

Порцій: 6  
Калорійність: ккал  
Час приготування: підготовка 10 хвилин, годину на підойм, півгодини на випікання

Опис

Вже два тижні експерментую із простим та надзвичайно вдалим рецептом смачних булочок. Ці сонячні квіточки полонили своєю незвичайною симпатичною формою, а також тим, що у середину “квітки” можна покласти найрізноманітніші начинки!

Спочатку ще був знайдений в інтернеті рецепт булочок-підставок під великодні крашанки. Під час дегустації булочок ми подумали, що в середину замість крашанки можна покласти, наприклад, варення. Або сир! І так запекти, будуть ватрушки! А якщо не сир, а фарш? Або яйце! Ідеї та пропозиції посипалися зусібіч. Врешті у нас вийшов цілий тиждень булочок:)

Рецепт швидкий та напрочуд легкий: приготування тіста разом із замішуванням потребує не більше 10 хвилин, потім годину на підойм та півгодини на випікання. Можна тішити родину смачною випічкою хоч кожного дня!

Для прикладу покажу, як ми пекли булочки з яйцем.

А ви можете вигадувати різні начинки, які до смаку.

Із сиром, помідором та солодким перцем...

Із солоним сиром та зеленню...

Із солодким сиром та родзинками.

Інгредієнти:

На 6 штук:

Для дріжджового тіста:

  • 2 чайні ложки сухих швидких дріжджів (без верху);
  • 230-250 г борошна (1 і 2/3 — 2 склянки місткістю 200 мл);
  • 100 мл теплого молока;
  • 50 г вершкового масла;
  • 1 куряче яйце;
  • 3 столові ложки цукру;
  • 1/4 чайної ложки солі;
  • дрібка куркуми.

Для начинок:

  • 50 г сиру, дрібка солі, подрібнена зелень, або...
  • 50 г сиру, 1 столова ложка цукру, ванілін на кінчику ножа, трошки родзинок;
  • або перепелині яйця — 6 шт;
  • або 200 г курячого фаршу, дрібка солі, перцю, зелень;
  • або густий джем.

Інструкція:

Можна вигадати чимало варіації начинок для цих гарненьких булочок! Причому можна як запікати начинки разом із булочками,так и накладати згодом, коли ті будуть готові. Тільки в разі, якщо наповнюватимете булочки начинкою в готовому вигляді, треба запікати їх зі вкладеними в середину кульками з фольги чи паперу, щоб заглиблення у центрі “квіточки” не щезло під час випікання.

Я готувала це тісто на швидких сухих дріжджах, у вигляді порошку. Їх можна одразу додавати до борошна разом з усіма інгредієнтами та замішувати тісто, не витрачати при цьому час на опару.

Бувають ще інші сухі дріжджі — активні (у гранулах). Їх спочатку треба активувати — розмішати із теплим молоком та цукром та залишити в теплі на 15-20 хвилин, до появи пінки. А тоді вже додавати борошно та решту продуктів.

Так само і з свіжими пресованими дріжджами (їх треба утричі більше, ніж сухих, тобто для цього рецепту — десь грам 15. Свіжі дріжджі треба покришити у миску, додати ложку цукру,розтерти, доки дріжджі розтануть, влити тепле молоко, перемішати, просіяти трохи борошна — щоб після перемішування вийшло тісто як сметана, й також залишити на 15-20 хвилин у теплі. А тоді додавати решту борошна із іншими інгредієнтами.

Просіюємо до миски борошно, спочатку не все, а близько 200 г (це півтори склянки 200 мл без верху). Всипаємо до борошна сухі швидкі дріжджі, цукор, сіль, куркуму. Обожнюю цю спецію, вона не лише корисна, але й надає випічці чудового сонячного кольору. Навіть якщо у тісті нема яєць, будьте впевнені — усі гадатимуть, що воно на домашніх жовтках:)

Якщо булочки не солодкі, можна ще сипнути до тіста спеції — сушений базилік, кріп, солодку паприку... буде гарно та смачно, тісто вийде строкатим та духмяним!

Додаємо до сухих інгредієнтів рідкі: тепле молоко чи воду, яйце, розтоплене (не гаряче, а тепле) вершкове масло.

Замішуємо тісто, потрошку підсипаємо решту борошна, доки тісто стане не липким. Багато борошна не треба, щоби воно залишалось м'яким та легким, тоді випічка буде пишною та гарно підійде. Краще добре вимісити тісто, а якщо все ж трохи липке, можна додати столову ложку олії. Найсмачніша дріжджова випічка чомусь виходить із додаванням гірчичної олії. Знаєте, ото буває гірчичний хліб? Дуже смачний. Так от гірчичну олію можна додавати як у прісне дріжджове тісто (хліб, пироги із несолодкими начинками), так і до солодкої випічки, виходить особливо смачно!

Вимішуємо тісто упродовж 5 хвилин, тоді кладемо до миски, притрушеної борошном, накриваємо рушником та залишаємо в теплі на 1 годину.

Ось так тісто підійде за цей час.

Час формувати булочки! Обімнемо тісто та розділимо на 6 частин, з кожної качаємо кульку.

Тепер кожну кульку розвалкуємо в кружальце 0,5 см завтовшки. Посередині кружалець робимо заглиблення за допомогою денця рюмки чи невеличкого кухлика. Щоб не прилипало до тіста, змастіть денце олією.

Робимо довкола центру 12 надрізів — зручно спочатку розділити кружальце на чверті, а тоді кожну з 4-їх частин — ще на 3.

Тепер зліплюємо попарно “пелюстки” й отримуємо квіточку! Викладаємо їх на деко, застелене пергаментом, змащеним олією. Час ввімкнути духовку, щоб розігрівалася до 180 С, а тим часом булочки трошки постоять в теплі та підійдуть.

У середину “квіточок” накладаємо начинку: сир солодкий чи солоний, або фарш, або варення. Якщо ж плануєте наповнювати булочки начинкою після випікання, треба зробити так, щоби під час випікання заглиблення для начинки не щезли, коли булочки будуть підходити. Для цього зробіть кульки з фольги для запікання чи пергаментного паперу, змастіть центр квіточок олією, аби не прилипло, та вставте туди ці кульки.

Ставимо деко з булочками в духовку та випікаємо 20-25 хвилин, до сухої шпажки та світло-золотистого кольору. Тоді дістаємо та змащуємо збитим яйцем чи жовтком із 1 чайною ложкою молока. Та повертаємо булочки в духовку ще хвилин на 5, можна додати жару — до 200 С, щоби отримати гарну блискучу скоринку.

Якщо випікаєте булочки з яйцем — саме час витягти паперові кульки чи фольгу, а в серединку булочок вбити яйця. Ми обрали перепелині, бо вони маленькі та якраз вміщуються. Можна й курячі, але тоді вміститься тільки жовток. Запікаємо булочки з яйцем, доки яйця трохи запечуться — білок буде готовий, а жовток як в яєчні.

Готові булочки виймаємо з духовки та притрушуємо свіжою зеленню.

Дуже гарно виглядає, по-весняному! Наче сонечко та зелена травичка.

Такі булочки потішать Вашу родину та подарують піднесений настрій із самісінького ранку:)

2-в-1: і булочка, і яєчня!

А тепер бонус — булочки-піцци.

Перед випікання кладемо начинку із томата чи помідора (свіжого чи замороженого) та кількох смужок солодкого перцю (також свіжого чи замороженого). Можна додати салямі, шматочки шинки, відварної курки — все те, що зазвичай кладуть до начинки в піццу. Випікаємо 20-25 хвилин, тоді змащуємо яйцем та посипаємо тертим сиром.

Запікаємо ще 5 хвилин, до рум'яної скоринки та розплавлення сиру.

Посипаємо піцци-квіточки зеленню.

Смачного!

А що вигадаєте Ви? Пишіть у коментарях, дуже цікаво дізнатися Ваші варіанти начинок!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоса, в середньому: 5 з 5)

Рекомендуємо прочитати:

Додати коментар ↓

  1. Юльєтто, привіт! Давно не заходила до вас у гості, а у вас тут така смакота!!! Булочки такі апетитні, навіть не знаю з якою начинкою би вибрала! Обов"язково приготую, дякую за чудову ідею!

    • Ірино, доброго дня! Рада Вас чути! 🙂
      Як Ваші справи?
      Скучила за Львовом, цікаво, який він навесні. Певно, що дуже гарний! Привіт файному місту!..
      Дуже приємно, що Вам сподобались булочки! Спробуйте. Я їх пекла вже разів 5, кожного разу з іншими начинками, і ще ідеї є:)

  2. Юльєтто, у нас все більш менш нормально, намагаємося жити, як раніше, тішитися кожному дереву, що цвіте! Карантин не дозволяє гуляти, але все одно виходимо за продуктами та просто прогулятися, щось пофографувати))) Місто вимерло, людей у центрі майже немає))) Але не будемо про сумне, ми українці ще не таке переживали, тому і це переживемо!
    Юльєтто, не далеко від мого будинку є парк імені Папи Римського Івана Павла II, де висаджені сакури, не зважаючи на все я встигла сфотографувати цю неймовірну красу... висилаю вам декілька світлин для гарного настрою!
    А як у вас справи, що поробляєте на карантині?
    Булочки обов"язково спечу, але коли приїдуть діти і внукі, бо я вже скоро сама буду як та булочка!

    • Як гарно! Дуже Вам дякую за цей чудовий привіт зі Львова!!! 🙂
      Ми на карантині печемо булочки:)) Є більше часу, щоб знімати рецепти, тож я роблю не лише фото, але й відео, викладаю на свій ютуб-канал.
      І звісно ж, теж хочется на природу, тому виїжджаю на велосипеді за місто, де нема людей. В нас поруч із містом Національний Природний парк Бузький Гард, там краса неймовірна: степ, скелі, ріка та пороги. На мільйонолітніх гранітнах, теплих від сонця, гріються ящірки. Південний Буг то вирує серед каміння, то неквапом тече між зелених берегів. А ще в наших краях збереглося чимало залишків старих млинів. Це фантастично мальовничі споруди та місця. От гадаю, а що, як мені зробити на сайті рубрику не про їжу, а про гарні місця? Можливо, читачам буде цікаво. Особливо зараз, так приємно подивитися світлини природи, коли сидиш вдома. А згодом, коли карантин закінчиться, раптом хтось таки відвідає ці чудові місця? Ви гарно сказали: ми, українці, все переживемо! Все буде гаразд. 🙂

  3. ще одна фоточка)))

  4. У нашому міському парку теж є сакури, а ле вони не такі рясні, бо ще маленькі:)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів