Контент

Як зробити дріжджі вдома


Logo

Наразі дуууже складно знайти в крамниці дріжджі, як сухі так і свіжі. Тому українські господині шукають рецепти, як зробити дріжджі вдома, щоб пекти хліб. Так, це можливо. Але є нюанси, про котрі варто знати, щоб не зіпсувати продукти та не отруїтися. На щастя, моя мама - мікробіолог за фахом, вона має 30-річний стаж роботи у харчовій промисловості, в тому числі із дріжджами та молочними продуктами. Тож я спочатку пошукала рецепти домашніх дріжджів в інтернеті, потім зателефонувала їй та спитала поради. Тепер ділюся з вами, шановні читачі сайту Рецепти Українською від Юльєтти. Буду рада, якщо інформація вам стане в нагоді.

Отож, дріжджі не візьмуться з нічого. Їх роблять з винограду, хмелю та інших продуктів. Але від початку у тому продукті мають бути хоча б дикі дріжджі, наприклад, винні, котрі живуть на винограді та утворюють той сизувато-білий наліт на ягодах. Проблема ж в тому, що на продуктах, окрім дріжджів, зазвичай живе багато іншої мікрофлори. І далеко не всі з цих бактерій корисні, а деякі навіть шкідливі. Наприклад, картопля росте в землі. І тому дуже не раджу робити з неї дріжджі, хоча такі рецепти є в інтернеті. Не факт, що ви зумієте ретельно відмити картопляну шкірку від того "зоопарку", що там мешкає. Навіть якщо побачите, що воно забродило і там бульбашки - то можуть бути геть не ті бульбашки, що нам треба. Якщо дріжджі виділяють СО2 - вуглекислий газ, то інші мікроорганізми виділяють бутанол, метан тощо, а це вже зовсім не корисно. В кращому випадку просто хліб не підніметься та зіпсуєте продукти, в гіршому можна зіпсувати й травлення.

Так із чого ж можна приготувати домашні дріжджі?

Дивіться: є кілька досить безпечних варіантів.

Дріжджі з молочнокислих продуктів: кефір, кисле молоко

Головна задача дріжджів - розпушити тісто за рахунок виділення ними вуглекислого газу. Із цією задачею цілком впораються молочнокислі бактерії. Щоб отримати бульбашки, активуємо бактерії в теплі: візьміть кефір (в ньому, до речі, часто бувають дріжджі), або йогурт, та потримайте упродовж 12-18 годин при 25-32 С (не вище!). Може знадобитися й менше часу, щоб не перебродило. Добре, якщо є йогуртниця чи хоча б термос. Можна й просто в скляному слоїку, вкутати ковдрою та поставити в теплому місці. Як з'являться бульбашки, можна додавати до тіста як закваску.

Частину закваски залиште, додайте теплого молока чи кефіру, 36-37 С, - і через час у вас буде нова порція свіжої закваски.

Зберігати таку закваску треба в холодильнику, не щільно накривши кришкою.

Дріжджі з хлібу

Залийте теплою водою (36-37 С) кілька шматочків хлібу та залиште в теплі. Оскільки в хлібі є дріжджі, то в результаті бродіння можна отримати закваску, на якій замішувати тісто та випікати домашній хлібчик.

Дріжджі з винограду чи родзинок

Залийте 100-200 г гарно промитих родзинок чи виноградних шкірок теплою водою у скляній тарі з широким горлечком, щоб вони там вільно плавали, та додайте дві столові ложки цукру. Накрийте марлею у 4 шари та поставте в тепле місце. Через 3-4 дні, як почнеться бродіння, можна відокремити дріжджі від загальної маси.

Дріжджі з натурального соку: яблучний, виноградний

Візьміть натуральний (не магазинний) сік, найкраще з яблук чи винограду (апельсиновий, гарбузовий, морквяний не піходять), додайте трохи цукру, поставте в тепло. На слоїк натягніть гумову рукавичку: як почнеться бродіння, вона буде надиматися. Це означає, що мікроорганізмии утворюють гази. Чи це ті гази, що нам потрібно, перевірте за запахом. Якщо приємно пахне дріжджами, яблуками, все гаразд. Якщо пахощі різкі та неапетитні, краще вилийте результати експерименту та зробіть наново.

Щоб не псувати багато соку, для початку візьміть трошки, не банку, а склянку. Як все вийде, візьміть частину для тіста, а решту зберігайте в холодильнику, накривши марлею чи не щільно кришкою: дріжджам потрібен кисень.

Дріжджі з хмелю

Гарно промити склянку сушеного хмелю, залити 2-ма склянками теплої води та настояти упродовж 4-х годин. Процідити крізь марлю, підігріти до температури парного молока, додати 2 столові ложки цукру та пів склянки борошна, розмішати, щоб отримати масу як густа сметана. Вкутати та поставити в тепло на ніч.

Рекомендуємо прочитати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Додайте світлину страви, jpg

Підвал

Лічильник відвідувачів